Wiadomości 3 gru
Rittal
 ONCITE - pierwsze centrum danych typu Edge dla przyszłego przemysłowego przetwarzania danych produkcyjnych

fot. Rittal

ONCITE – nowy produkt marki Rittal i jej partnerów: German Edge Cloud, IoTOS oraz Bosch Connected Industry – to zintegrowana z wewnętrznym centrum danych typu Edge Cloud otwarta platforma IIoT. Rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorstwom na zsynchronizowanie danych produkcyjnych i prowadzenie analiz opartych na sztucznej inteligencji (a tym samym na zoptymalizowanie produkcji oraz poprawę jakości wyrobów), zostało zaprezentowane w dniach 26-28 listopada podczas tegorocznych targów SPS w Norymberdze.

Firma Rittal to pionier w dziedzinie Przemysłu 4.0. Czołowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu na świecie. Jednak do uruchomienia nowego, całkowicie zintegrowanego cyfrowo zakładu produkcyjnego obudów kompaktowych i małogabarytowych w Haiger, eksperci marki Rittal poszukiwali rozwiązań IoT, których dotychczas jeszcze nie było. Procesy produkcyjne miały być stale ulepszane za pomocą inteligentnych mechanizmów analizy danych i potrzebnych do tego celu algorytmów, jak np. rozpoznawanie wzorców. ONCITE to efekt wspólnie opracowanego rozwiązania dla bezpiecznej i suwerennej cyfryzacji produkcji, a także łączenia procesów w sieć. Wprowadzony niedawno na rynek produkt jest dziełem firm Rittal, German Edge Cloud i IoTOS, a także odpowiedzialnej za współpracę w zakresie zastosowań IoT, Bosch Connected Industry.

Przemysł potrzebuje prostych rozwiązań

ONCITE to kompletne rozwiązanie do przetwarzania i analizy danych przemysłowych we zakładzie produkcyjnym. Tak jak wewnętrzne centrum danych typu Edge, produkt ten umożliwia cyfryzację fabryki, a jednocześnie adaptację do różnych cyfrowych platform produkcji.

W ten sposób ONCITE stanowi odpowiedź na kluczowe pytanie stawiane sobie dziś przez dostawców z branży motoryzacyjnej - co stanie się z danymi produkcyjnymi, gdy konieczne będzie przeniesienie ich na nowe, cyfrowe platformy producentów samochodów.

Niemieckie koncerny motoryzacyjne Volkswagen oraz BMW pracują obecnie nad platformą, która miałaby obejmować cały łańcuch dostaw wymiany danych produkcyjnych w ponad 100-tysiącach fabryk. Celem tego projektu jest zwiększenie wydajności całego łańcucha dostaw nawet o 30%.

ONCITE z technologią Edge umożliwia szybkie, niezawodne, bezpieczne i proste przetwarzanie danych w cyfrowych procesach połączonych fabryk (np. przemy-słowa sztuczna inteligencja, Supply Chain Track & Trace) przy jednoczesnym zachowaniu pełnej suwerenności danych. Rozwiązanie to zbiera, zapisuje i przetwarza dane bezpośrednio tam, gdzie powstają. Nie zastępuje ono już istniejących rozwiązań chmurowych, ale dzięki możliwości zachowania suwerenności danych i ich przetwarzania w czasie rzeczywistym, jest ich kompatybilnym uzupełnieniem.

- Platforma ONCITE jest interesująca nie tylko dla przemysłu, lecz także dla innych sektorów, które muszą bezpiecznie przechowywać, selekcjonować i przetwarzać ogromne ilości danych w ramach łańcucha tworzenia wartości. Liczne zastosowania widać tutaj na przykład w służbie zdrowia, sektorze bankowym i w handlu – powiedział dr Sebastian Ritz, prezes German Edge Cloud.

Tagi: Rittal IoT
Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście