Wiadomości 15 mar 2021
D+H Polska
Nowy obiekt referencyjny D+H

Riverview to wyjątkowa inwestycja mieszkaniowa położona w sercu Gdańska, z widokiem na rzekę i Stare Miasto, w bezpośrednim sąsiedztwie Wyspy Spichrzów. Charakterystyczne bryły ze spadzistymi dachami i elewacją z czerwonej cegły nawiązują do historycznej zabudowy tej części miasta.

Ambitna architektura, zabezpieczenia najwyższej klasy

Projekt osiedla autorstwa APA Wojciechowski został nominowany do jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie architektury - European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2022. Niewątpliwie wyróżnia się na tle innych inwestycji mieszkaniowych – do strony portu uwagę przyciąga uporządkowana linia ceglanych budynków o spadzistych dachach. Cały projekt był konsultowany z Miejskim Konserwatorem Zabytków, a plan miejscowy wymagał w tym miejscu odzwierciedlenia historycznych podziałów na kamienice. Riverview to także pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Polsce z certyfikatem LEED.

Wybitna architektura wymaga zabezpieczeń najwyższej klasy – inwestor zdecydował się na sterowanie systemem oddymiania od D+H.

Więcej o tej realizacji przeczytamy na podstronie poświęconej obiektom referencyjnym.

D+H Polska