Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 27 lis
De Dietrich
Nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie od De Dietrich w Szkole Podstawowej w Dębie

fot. De Dietrich

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II we wsi Dęba, położonej niedaleko Opoczna, zakończono innowacyjny projekt termomodernizacji budynku, w tym modernizacji systemu ogrzewania. Dzięki zastosowaniu kaskady pomp ciepła Modena oraz kotła olejowego CFU EcoNox marki De Dietrich, szkoła stała się przykładem efektywnego wykorzystania nowoczesnych technologii i świadomej edukacji ekologicznej.

Kompleksowy projekt, który jest owocem współpracy między lokalnymi władzami, wykonawcą JMP EKOBUDOWA Piotr Gwadera oraz firmą instalacyjną Saniterm, został zrealizowany mimo wyzwań finansowych związanych z pandemią Covid-19 i sytuacją na Ukrainie.

Inwestycja obejmowała kompleksowe prace remontowe, w tym przebudowę dachu, ocieplenie ścian, wymianę okien oraz instalacji, z naciskiem na efektywność energetyczną. W efekcie, całościowa termomodernizacja szkoły, będąc najdroższą w historii gminy Poświętne, stanowi ważny krok w kierunku bardziej zielonej i zrównoważonej przyszłości.

Szkoła postawiła na kaskadę pomp ciepła marki De Dietrich

Zastosowanie w jednostce oświatowej kaskady pomp ciepła typu monoblok połączonej z kotłem olejowym zapewnia wiele korzyści. I to nie tylko personelowi szkoły, ale także uczniom i mieszkańcom wsi. System ten nie dość, że znacznie redukuje emisję zanieczyszczeń, to także oferuje elastyczność w dostosowywaniu się do różnych warunków pogodowych i zapotrzebowania na ciepło. Ponadto, ze względu na swoją efektywność energetyczną, pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji.

Zainstalowane w szkole inwerterowe pompy ciepła Modena 16 TR marki De Dietrich znane są ze swojej wysokiej jakości i efektywności energetycznej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ekologicznego czynnika chłodniczego R32, który poprawia ich wydajność w trybie ogrzewania, chłodzenia i podgrzewania c.w.u. Natomiast możliwość pracy w kaskadzie sprawia, że są to urządzenia spełniające potrzeby wielu komercyjnych instalacji, w tym jednostek oświatowych.

W systemie ogrzewania, jako źródło szczytowe, obok kaskady pomp ciepła, został zastosowany kocioł olejowy CFU EcoNox 46, który charakteryzuje się m.in. trwałością i niską emisją zanieczyszczeń.

Zarówno pompy ciepła, jak i kocioł olejowy, dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych technologii, gwarantują długotrwałe i niezawodne działanie. Są także zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju marki De Dietrich, która polega na dostarczaniu klientom urządzeń grzewczych o wysokim standardzie, przy jednoczesnym zachowaniu dbałości o środowisko naturalne, społeczeństwo i gospodarkę.

Szkoła Podstawowa w Dębie stała się przykładem, jak nowoczesne technologie mogą przyczyniać się do ochrony środowiska i poprawy jakości codziennego funkcjonowania zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Projekt ten stanowi również istotny element edukacji ekologicznej dla młodzieży, pokazując praktyczne zastosowanie idei zrównoważonego rozwoju.

Więcej na temat modernizacji w Szkole podstawowej w Dębie przeczytasz na: https://dedietrich.pl/blog/case-study-instalacja-kaskady-pomp-ciepla-i-kotla-olejowego-marki-de-dietrich-w-szkole-podstawowej-we-wsi-deba-k-opoczna/