Wiadomości 19 lis
Rittal
Najnowsza aktualizacja oprogramowania Therm firmy Rittal

fot. Rittal

Odpowiedni klimat wewnątrz szafy sterowniczej to jeden z podstawowych czynników, który decyduje o jej prawidłowym funkcjonowaniu i wydłuża żywotność zainstalowanych w niej urządzeń. W celu doboru najbardziej odpowiednich urządzeń chłodzących dla każdej szafy, firma Rittal opracowała program Therm dedykowany do klimatyzacji szaf sterowniczych, który już dawno zyskał swoich wiernych użytkowników. Jego najnowsza wersja – Therm 6.6 – jest już dostępna online.

Oprogramowanie Therm w całości wykonuje skomplikowane obliczenia parametrów doboru klimatyzacji. Dane wymagane do analizy to: temperatura zewnętrzna i wewnętrzna oraz napięcie i częstotliwość dostępnego systemu zasilania. Analiza każdorazowo oparta jest na wytycznych wg norm IEC/TR3 60890 AMD 1 i DIN 3168 dotyczących klimatyzatorów szaf sterowniczych. Na podstawie obliczeń użytkownik uzyskuje szczegółową dokumentację, która obejmuje: obliczoną powierzchnię szafy, moc promieniowania wydzielanego do środowiska lub wchłanianego z zewnątrz, wynikającą z tego wydajność chłodniczą, temperaturę panującą wewnątrz szafy sterowniczej bez użycia systemów chłodzenia, a także proponowane rozwiązania alternatywne. Ten profesjonalny program gwarantuje maksimum bezpieczeństwa.

Therm 6.6, w porównaniu do wcześniejszych wersji programu, uzupełniony został o takie nowości, jak: możliwość obliczenia klimatyzacji dla kompaktowych obudów sterowniczych AX i obudów małogabarytowych KX, zaktualizowana została baza danych komponentów, możliwość wyboru drzwi klimatyzacyjnych VX25, a także nowy filtr do klimatyzatorów NEMA 3R/4.

Wyniki analiz wraz z wszelkimi innymi informacjami można natychmiast wydrukować lub zapisać w postaci pliku i edytować za pomocą preferowanego edytora tekstu. Co istotne, program Therm umożliwia równoległe wykonywanie obliczeń dotyczących większej liczby szaf sterowniczych.

Therm 6.6 dostępny jest w szesnastu wersjach językowych, w tym również po polsku. Jego dodatkową ważną zaletą jest przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs, który intuicyjnie prowadzi użytkownika do właściwego komponentu klimatyzacji.

Pełną wersję programu Therm 6.6 można pobrać tutaj.

Tagi: Rittal
Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście