Wiadomości 28 maj
Nabijanie klimatyzacji nie na każdą kieszeń? Ile zapłacimy za nabicie klimatyzacji w 2018?

Zbliżające się lato i okres wakacyjny sprawiają, że właściciele aut wybierają się do mechaników w celu nabicia klimatyzacji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami klimatyzacja w każdym nowym aucie musi być nabita bardziej ekologicznym czynnikiem chłodniczym R1234YF, a nie stosowanym dotychczas R124a.

Wprowadzenie nowych regulacji prawnych spowodowało, że niesamowicie podrożał stary czynnik R124a, na którego podaż maleje w przeciwieństwie do popytu. Niestety wysokie koszty wpłynęły na fakt, że do Polski importowane są tańsze zamienniki z Chin i Ukrainy. Specjaliści podkreślają jednak, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia i odradzają ich stosowanie.

Cena nabicia klimatyzacji w 2018 kosztuje już około 300 złotych i może rosnąć. To bardzo drogo biorąc pod uwagę fakt, że nie dalej jak w zeszłym roku usługa kosztowała w granicach 150-200 złotych.

Co warto wiedzieć o klimatyzacji samochodowej? - zadbaj o chłodne, ale przede wszystkim czyste powietrze w Twoim aucie.

O klimatyzację musimy dbać systematycznie minimum raz w roku w sezonie wiosennym i/lub jesiennym. Podczas schładzania powietrza w samochodzie w kanałach wentylacyjnych panują warunki przyjazne do rozwoju bakterii, pleśni, grzybów i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. Nieprzyjemny zapach dochodzący z klimatyzacji to znak, że klimatyzacja wymaga szybkiej dezynfekcji. Zwracajmy uwagę, aby mechanicy używali dobrej jakości preparatów ponieważ tylko to zagwarantuje nam skuteczne oczyszczenie i dezynfekcję. Główną zaletą preparatów do dezynfekcji jest usunięcie bakterii i grzybów, które pozostając w przewodach instalacji mogą wywoływać reakcje alergiczne. Profesjonalna dezynfekcja wszystkich elementów instalacji niweluje również nieprzyjemne zapachy, wywołane przez brud i mikroorganizmy.

Na zdrowiu nie warto oszczędzać - róbcie przegląd klimatyzacji regularnie.

 

 

 gift