Wiadomości 26 wrz
Murapol i Awbud zacieśniają współpracę

Co najmniej 120 mln zł rocznie przychodów wypracuje AWBUD SA ze współpracy z holdingiem Murapol w formule generalnego wykonawstwa w latach 2019-2021. Zgodnie z podpisanym dzisiaj listem intencyjnym pomiędzy spółkami, AWBUD będzie odpowiadał za ok. 25 proc. powierzchni użytkowej mieszkań powstającej rocznie w realizowanych w ww. latach projektach inwestycyjnych Murapolu.

Szczegółowy model współpracy pomiędzy spółkami zostanie wypracowany i wdrożony w 4. kwartale br.

- Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, naszym celem jest zwiększeniu zaangażowania AWBUDu w realizację projektów mieszkaniowych holdingu Murapol. Docelowo w ciągu 2-3 lat struktura portfela zamówień grupy budowlanej ma w połowie pochodzić od spółek wchodzących w skład holdingu. Zarówno wcześniej powierzone AWBUDowi prace na naszych inwestycjach, jak i podpisany dzisiaj list intencyjny są wyrazem naszej konsekwencji w realizacji tej strategii. Ponadto zacieśnienie współpracy ze spółką budowlaną zwiększy naszą odporność na pogarszające się warunki rynkowe, zwłaszcza w zakresie dostępu do pracowników budowlanych. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

- Dostrzegając atrakcyjność ekonomiczną zleceń z obszaru budownictwa mieszkaniowego, intensywnie pracujemy aby stanowiły one coraz większy udział w naszym portfelu zamówień. Dotychczas na rzecz Grupy Murapol wykonaliśmy prace budowlane w ramach inwestycji Murapol Parki Warszawy, a obecnie jesteśmy zaangażowani w projekt Murapol Atrium Służewiec, także w Warszawie. Mamy niezbędne kompetencje oraz zasoby aby zapewnić obsługę każdego projektu mieszkaniowego na najwyższym poziomie, czego potwierdzeniem jest terminowa i zgodna z założeniami realizacja powyższych zleceń. Cieszy nas, że teraz zakres naszej współpracy będzie jeszcze szerszy i spółki z Grupy dołączą do grona podmiotów, z którymi współpracujemy w formule generalnego wykonawstwa. – mówi Mariusz Kolwas, wiceprezes zarządu AWBUD SA.

List intencyjny został podpisany do 31 grudnia 2021 r. z zastrzeżeniem możliwości jego przedłużenia.

Tagi: Murapol Awbud
gift