Wiadomości 24 lip
Danfoss
Międzynarodowe szkolenia z systemów chłodniczych w oparciu o CO₂ za nami! Podsumowanie Danfoss

fot. Danfoss

Po raz pierwszy w regionie Europy Wschodniej, w tym w Polsce i na Słowenii, odbyły się specjalistyczne szkolenia z instalacji CO2, z wykorzystaniem mobilnej jednostki szkoleniowej. Była to wyjątkowa okazja dla klientów Danfoss Chłodnictwo, użytkowników i ekspertów branżowych do wzięcia udziału w interaktywnych i praktycznych szkoleniach, zaraz po tournee po Francji i Hiszpanii. W ten sposób w maju i czerwcu region Europy Wschodniej był częścią światowego programu szkoleniowego CO2 firmy Danfoss.

Ponad 354 uczestników wzięło udział w szkoleniach Danfoss CO₂ w obu lokalizacjach: Danfoss Słowenia i Danfoss Polska.
Pierwsze 8 dni szkoleniowych EER rozpoczęliśmy w Danfoss Trata na Słowenii, a następnie jednostka szkoleniowa została przetransportowana do naszej kolejnej lokalizacji - Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim. W Polsce odbyło się kolejnych 9 dni szkoleniowych. W Polsce oprócz krajowych firm specjalistycznych i klientów mieliśmy uczestników również z Republiki Czeskiej i Ukrainy.

TREŚĆ SZKOLEŃ

Klienci wzięli udział w teoretycznych i praktycznych szkoleniach, jak i interaktywnych modułach edukacyjnych dotyczących technologii CO₂ i najnowszych trendów w chłodnictwie. Niektórym grupom udało się również zwiedzić produkcję, o ile czas na to pozwolił.

Kulminacyjnym punktem szkolen były prezentacje ze specjalistycznym szkoleniem praktycznym w mobilnej jednostce szkoleniowej, w której klienci mogli zobaczyć i przetestować transkrytyczny system Booster (układ podstawowy), a także bardziej złożony transkrytyczny system Booster ze sprężaniem równoległym i eżektorami. Przedstawiliśmy również nasze nowe rozwiązania Multi Ejector Solution™, które może zwiększyć efektywność energetyczną systemów nawet o 20% w najgorętszym dniu w roku, umożliwiając stosowanie transkrytycznych systemów CO₂ w znacznie ostrzejszym klimacie.

OCENA SZKOLEŃ

Zainteresowanie szkoleniami było ogromne, stąd zwiększyliśmy liczbę miejsc w stosunku do pierwotnie planowanych. Bardzo nas cieszy, że uczestnicy ocenili szkolenie bardzo wysoko. Na koniec każdego dnia szkoleniowego została przeprowadzona ankieta. W skali 1-5 otrzymaliśmy 4,9! Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za tak wysokie noty, jak i za zgłaszane prośby, między innymi co do kolejnych szkoleń. Na pewno będziemy starać się im sprostać.

Obecnie kontener ruszył dalej, statkiem do Ameryki.

MATERIAŁY O CO2
Tymczasem zapraszamy na stronę (link poniżej) z informacjami o rozwiązaniach i wdrożeniach w oparciu o CO2, jak i o naszym najnowszym, innowacyjnym produkcie - Multi Ejector Solution™. Szczególnie polacamy broszurę zawierającą wprowdzenie do instalacji CO2, schematy i dedykowane produkty.

gift