Plebiscyt Klimatyzatorów 2021
Wiadomości 7 lut 2020
Lotnisko w Radomiu. Wiemy kto je zbuduje

Lotnisko w Radomiu a dokładnie terminal ma wykonawcę. W efekcie ponad 8 godzinach aukcji elektronicznej udało się wyłonić zwycięzcę przetargu na wykonanie w formule projektuj i wybuduj budynku terminala na terenie lotniska w Radomiu, wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Lotnisko w Radomiu – jest zwycięzca przetargu na terminal.

Oferenci – firmy Mirbud, Budimex i Hochtief – w ramach aukcji obniżali proponowaną cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia. Finalnie najniższą kwotę zaoferował Mirbud, który zaproponował 280 499 000,00 złotych brutto i tym samym wyprzedził Budimex i Hochtief.

Dzięki aukcji udało się obniżyć kwotę, którą PPL planował przeznaczyć na tę inwestycję o 60 045 228,72 złotych brutto.

Ponadto PPL liczy, że podpisanie umowy odbędzie się jeszcze w lutym, wówczas rozpoczęcie prac budowalnych będzie możliwe wraz z początkiem sezonu budowlanego.

PPL

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce. Ponadto w zasobach PPL znajduje się Lotnisko Chopina w Warszawie. To największy  w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo–Wschodniej. PPL to również podmiot dominujący Grupy Kapitałowej PPL (GK PPL). Dodatkowo przedsiębiorstwo posiada udziały lub akcje kilkunastu spółek.

Radom i lotnisko

Realizowana przez PPL inwestycja to m.in. zbudowanie nowego Terminala. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Terminal ma być przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie go można rozbudować nawet do 9 mln pasażerów.

Przebudowana i zmodernizowana droga startowa oraz płyty postojowe umożliwią obsługiwanie przez Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku samolotów podstawowych typów wykorzystywanych dziś przez przewoźników, w tym w szczególności linie czarterowe i niskokosztowe np.: Boeing 737, Airbus A320 i A321neo.

Biznes Tuba

Biznes Tuba http://biznestuba.pl

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście