SMAY - Klapy pożarowe 2
Wiadomości 9 lut
WIENKRA

WIENKRA to niekwestionowany lider klimatyzacji w Polsce. Już od 30 lat możemy obserwować dynamiczny rozwój firmy. W ofercie handlowej WIENKRA znajdziemy najlepsze światowe marki. Jednym z bardzo ważnych etapów w rozwoju firmy jest wprowadzenie marki klimatyzacyjnej AUX do portfolio firmy.

WIENKRA & AUX łączą siły 

WIENKRA wyłącznym dystrybutorem marki AUX w Polsce

Z końcem roku 2019 WIENKRA oficjalnie została wyłącznym dystrybutorem marki AUX w Polsce.  WIENKRA to wiedza, doświadczenie i znajomość branży HVACR w Polsce oraz gwarancja, że marka AUX jest w najlepszych rękach.

Założona w 1986 r. AUX Group to grupa przedsiębiorstw, która działa w branżach takich jak:

 • Sprzęt energetyczny
 • AGD
 • Usługi medyczne
 • Klimatyzacja
 • Nieruchomości
 • Instytucje finansowe

W 2015 r. AUX zajął 228 miejsce w 500 największych przedsiębiorstwach w Chinach i 3 w rankingu klimatyzatorów. Posiada 7 baz produkcyjnych zlokalizowanych w Ningbo, Nanchang, Tianjin, Brazylii i Indonezji. Jako stałe centrum National Enterprise Technology Center i National Post-postal Workstation, posiada dwie marki i znaki handlowe znane jako AUX i Sanxing.

Klimatyzatory komercyjne split i systemy multi split AUX – nowoczesne, efektywne i energooszczędne

Urządzenia klimatyzacyjne AUX obejmują głównie klimatyzację komfortu, systemy komercyjne, multi split oraz systemy VRF. Klimatyzacja od AUX to zaawansowana technologia zamknięta w stylowej obudowie oraz atrakcyjnej cenie. Bogata infrastruktura, centra badawcze, ciągły rozwój to klucz do sukcesu. Produkty AUX sprzedawane są do 180 krajów na całym świecie, a ich popularność z roku na rok rośnie.  Wszystkie urządzenia AUX pracują w oparciu o najnowszy, przyjazny środowisku czynnik chłodniczy R32 i technologię inwerterową, dzięki czemu osiągają wysokie parametry efektywności energetycznej.

Klimatyzatory komercyjne typu split – wydajne systemy dla obiektów użytkowych

Seria klimatyzatorów komercyjnych marki AUX obejmuje trzy typy jednostek – kanałowe, kasetowe i przypodłogowo sufitowe, wszystkie dostępne w kilku wariantach wydajności chłodniczych, wynoszących od 3,6 (jednostki kasetonowe) lub 5,0 (kanałowe i przypodłogowo-sufitowe) do 16,0 kW. Systemy komercyjne AUX pracują w oparciu o czynnik chłodniczy R32 i wysokowydajną sprężarkę inwerterową, zapewniając niezawodną pracę nawet w bardzo niskich temperaturach otoczenia sięgających -20°C. Wszystkie urządzenia w typoszeregu CAC osiągają wysoką klasę efektywności energetycznej A++ dla chłodzenia i A+ dla ogrzewania.

Klimatyzatory kanałowe AUX


Jednostki kanałowe AUX to wydajne i dyskretne jednostki, dające największą swobodę w projektowaniu instalacji. Dzięki wyjątkowo płaskiej konstrukcji obudowy – tylko 245 mm wysokości - sprawdzą się nawet w niskich przestrzeniach podsufitowych. Regulowany spręż dyspozycyjny do 160 Pa pozwala na zastosowanie długich kanałów wentylacyjnych, a funkcja automatycznej regulacji ESP gwarantuje zawsze komfortowe chłodzenie i ogrzewanie, niezależnie od długości instalacji.

Klimatyzatory kasetonowe AUX

Klimatyzatory kasetonowe AUX, dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji panelu dekoracyjnego z dodatkowymi otworami wywiewnymi w narożnikach i technologii nawiewu obwodowego 360°, mogą nawiewać powietrze we wszystkich kierunkach, eliminując możliwość powstawania stref o nierównomiernym rozkładzie temperatury. Jednostki posiadają zoptymalizowaną skrzynkę elektryczną o wysokiej ognioodporności oraz wlot świeżego powietrza. Są także standardowo wyposażone w pompkę skroplin o dużej wysokości podnoszenia - nawet do 120 cm.

Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe AUX


Jednostki przypodłogowo-sufitowe AUX zostały wyposażone w ruchome poziome i pionowe żaluzje, które pozwalają na precyzyjne sterowanie kierunkiem nawiewu powietrza. Funkcja nawiewu powietrza 3D w połączeniu z innowacyjnym wentylatorem pozwalają na szybkie i równomierne schłodzenie pomieszczenia. Dzięki wyjątkowokompaktowym wymiarom (tylko 205 mm głębokości) i elastycznym możliwościom instalacji (w pionie przy ścianie lub poziomo pod sufitem) doskonale sprawdzą się nie tylko w przestrzeniach komercyjnych - sklepach, restauracjach, biurach - ale także w obiektach mieszkalnych.

Systemy multi split – elastyczne rozwiązania klimatyzacyjne dla wielu pomieszczeń


System multi split AUX pozwala na montaż od 2 do 5 jednostek wewnętrznych do jednego agregatu. W ofercie dostępnych jest 6 modeli jednostek zewnętrznych o wydajnościach chłodniczych od 4,1 do 12,0 kW. Urządzenia pracują w oparciu ekologiczny czynnik chłodniczy R32 i nowoczesną technologię inwerterową, gwarantując niezawodność i energooszczędność. Oferują stabilną pracę w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych, wynoszących od -15°C do 52°C dla trybu chłodzenia i od -15°C do 24°C dla trybu ogrzewania.

Dowiedz się więcej o klimatyzatorze AUX FREEDOM

Szukasz czarnego klimatyzatora > poznaj AUX HALO DELUXE

System pozwala na zastosowanie instalacji chłodniczych o długości od 25 do 35 metrów, w zależności od mocy agregatu, oraz przewyższeń sięgających do 15 metrów. Typoszereg urządzeń multi marki AUX aż 7 typów jednostek wewnętrznych – kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-sufitowe oraz trzy modele stylowych jednostek naściennych (seria Freedom, J-Smart i J-Smart ART). Dostępne są w różnych wariantach wydajności chłodniczej – od 2,05 do 7,03 kW. Tak szeroki wybór pozwala na dobre dopasowanie jednostek do wielkości i charakteru pomieszczenia oraz potrzeb użytkowników.

Zostań partnerem Wienkra!
 • NAJLEPSZA OFERTA NA RYNKU Optymalne rozwiązanie dla Klientów
 • CENTRUM SZKOLENIOWE – SZKOLENIA Szkolenia dla: instalatorów, projektantów, kadry pracowniczej, inwestorów
 • POMOC Projektowanie i doradztwo techniczne
 • POMOC W REALIZACJI INWESTYCJI Pomocy techniczna podczas realizacji inwestycji
 • URUCHOMIENIE I ROZRUCH Zapewnienie niezawodność działania systemu
 • OBSŁUGA I KONSERWACJA Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!