Kanada i Unia Europejska - umowa handlowa CETA po roku obowiązywania
fot. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
Serdecznie zapraszamy na konferencję oraz Dialog Obywatelski „Kanada i Unia Europejska. Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa (CETA): rok praktycznych doświadczeń” z udziałem Dyrektora Ignacio Garcia Bercero (Dyrekcja Generalna ds. Handlu, Komisja Europejska), Ministra Tadeusza Kościńskiego (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii) oraz Chargé d’affaires Jeremy Wallace (Ambasada Kanady w Polsce).
21 września 2017, Kompleksowa Umowa Gospodarczo-Handlowa (CETA) między Kanadą a Unią Europejską tymczasowo weszła w życie. Zgodnie z umową, zniesionych zostało 98 procent linii taryfowych na handel towarami, a dodatkowy 1 procent będzie wygaszony w ciągu 7 kolejnych lat. CETA wprowadza także wiele udogodnień dla przedsiębiorców i inwestorów z Kanady, Polski i UE.
Podczas wydarzenia postaramy się poszukać wspólnie odpowiedzi na pytania:
- Jakie korzyści Polsce i Europie przyniosła CETA?
- Jak najlepiej wykorzystać stwarzane przez nią możliwości?
- Jak podpisanie umowy wpływa na wymianę handlową i nawiązywanie relacji biznesowych?
- Na co jeszcze mogą liczyć przedsiębiorcy?
Konferencja, połączona z Dialogiem Obywatelskim, odbędzie się w piątek, 14 września 2018 r., w godz. 10:00-15:30, w sali im. Grażyny Gęsickiej, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, ul. Wspólna 2/4, Warszawa.
Prosimy o rejestrację do dnia 12 września 2018 r.,
W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na język polski i angielski.
Webstreaming będzie dostępny na profilu Przedstawicielstwa KE w Polsce na Twitterze – @EUinPL.
Źródło: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii