Wiadomości 20 gru

Spółka PERN wybrała warunkowo firmy, które będą odpowiedzialne za rozbudowę drugiego etapu terminala naftowego w Gdańsku. Wartość oferty to blisko 327 mln zł netto.

Jak poinformował zarząd płockiej spółki PERN, warunkowo zatwierdził wyniki postępowania na wybór wykonawcy rozbudowy terminala naftowego w Gdańsku. Najkorzystniejszą ofertę o wartości 327 mln zł netto złożyło konsorcjum: Naftoremont – Naftobudowa (lider) oraz przedsiębiorstwo Agat (partner).

- Przedmiotem postępowania było kompleksowe wykonanie rozbudowy terminala naftowego w Gdańsku o 5 zbiorników magazynowych na ropę naftową i niezbędną infrastrukturę technologiczną. Ostateczne rozstrzygnięcie postępowania – w tym przyjęcie oferty i zawarcie umowy uzależnione jest od uzyskania niezbędnych, wymaganych statutem, zgód organów korporacyjnych spółki – podaje zarząd PERN.

Rozbudowa nowych pojemności na paliwa i magazynów na ropę oraz rozwój sieci rurociągów w obu obszarach – to kluczowe zadania PERN do 2022 roku. W tym roku spółka finalizowała budowę dwóch zbiorników w bazie paliwowej w Koluszkach oraz w Nowej Wsi Wielkiej. Jedną z kluczowych inwestycji jest także rozbudowa gdańskiego terminala naftowego. Celem jest wybudowanie pięciu nowych zbiorników na ropę. Da to w sumie prawie 400 tys. msześć. pojemności. Obecnie w TNG funkcjonuje już sześć magazynów o łącznej pojemności 375 tys. msześć. Dodatkowo, w bazie surowcowej w Gdańsku zaplanowano budowę dwóch zbiorników na ropę o pojemności 100 tys. msześć. każdy. Planowany termin zakończenia budowy przypada na kwiecień 2020 roku. PERN wybuduje także rurociąg paliwowy z bazy PERN w Boronowie do bazy PKN Orlen w Trzebini (długość ok. 100 km) oraz zwiększy przepustowość rurociągów paliwowych dla zaopatrzenia aglomeracji warszawskiej.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift