Wiadomości 24 maj

Każdy z nas wie jak ciężko jest przetrwać upalne lato bez powiewu świeżego powietrza.... Co możemy zrobić?

Zastanawiacie się jakie urządzenia spiszą się najlepiej w upalne dni? Przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek.

 Zacznijmy od wentylatorów.  Jakie wentylatory warto brać pod uwagę?

 • wentylatory biurkowe

Świetne i niedrogie rozwiązanie do chłodzenia małych pomieszczeń. Wentylatory biurkowe są stosunkowo małe więc swobonie możemy je postawić na biurku lub na stole i cieszyć się przyjemnym powiewem chłodnego powietrza.

 •  wentylatory stojące | wiatraki stojące

Bardzo często możemy spotkać wentylatory stojące w biurach czy mieszkaniach. Stawiamy je na podłodze, podłączamy do prądu i gotowe. 

 • wentylatory kolumnowe

Wentylatory kolumnowe bez wątpienia ozdobią każde wnętrze. Wentylatory kolumnowe zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne wiatraki a ich optymalna wysokość zapewnia szybkie chłodzenie. 

Bardzo atrakcyjne wizualnie i nowoczesne wentylatory bezłopatkowe zapewniają ciągły i płynny powiew powietrza. Technologia zastosowana w tych wentylatorach całkowicie eliminuje niejednlolity strumień powietrza typowy dla modeli tradycyjnych.

 • cyrkulatory 

Cyrkulatory choć często mylone z wentylatorami działają zupełnie inaczej. Cyrkulator to urządzenie, które wymusza obieg powietrza i tym samym powoduje mieszanie się powietrza gorącego z zimnym. Powietrze wprawione w ruch sprawia, że temperatura w pomieszczeniu się wyrównuje. Cyrkulatory są tak samo przydatne latem, jak i zimą, sprawdzają się w pomieszczeniach ogrzewanych za pomocą kilku źródeł ciepła, a także klimatyzowanych.

 Na co warto zwrócić uwagę decydując się na zakup wentylatora?

 • moc (wentylatory posiadają moc od 50 do 150W - optymalny wybór to taki pomiędzy 30-50W)
 • wydajność (ten parametr jest uzależniony od tego czy chcemy chłodzić małe czy duże pomieszczenia. Najmniejsze wentylatory mają wydajność na poziomie 500-800 m3/h, a większe przekraczają 1000 m3/h co sprawia, że mają większy zasięg wentylacji)
 • głośność (jeśli wentylator ma pracować długie godziny to warto aby nie przeszkadzał nam w naszej pracy dlatego wybierajcie takie, których głośność jest mniejsza niż 55  decybeli)
 • zdalne sterowanie (dla wygodnych dostępne modele z pilotem)

Omówiliśmy w telegraficznym skrócie wentylatory domowe. Teraz czas na najszybszy i najskuteczniejszy sposób na schłodzenie pomieszczeń.

Co musisz wiedzieć przed zakupem klimatyzatora?

 • wielkość pomieszczenia (m2)
 • rodzaj kondygnacji (parter, piwnica, piętro)
 • liczba okien oraz stopień nasłonecznienia
 • liczba osób przebywających w pomieszceniach 

W standardowych warunkach mieszkalnych na 10m2 pomieszczenia przypada 1kW mocy chłodniczej. W przypadku mocno nasłonecznionych pomieszczeń powinniśmy wybrać urządzenie o mocy około 30% większej. 

Klimatyzatory możemy podzielić na klimatyzatory typu split (składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej) i klimatyzatory monoblok (jednoczęściowe urządzenia mobilne)

Porównaj ceny klimatyzatorów w sklepach online

Klimatyzatory posiadają wiele funkcji umożliwiających precyzyjne ustawienie temperatury oraz nawiewu powietrza. Coraz więcej klimatyzatorów poza funkcją chłodzenia posiada opcję grzania, z której chętnie korzystamy wiosną i jesienią. 

Jeśli już zdecydujesz się na klimatyzację to należy pamiętać o konserwacji instalacji co najmniej raz w roku. 

Polecamy więcej ciekawych filmów na kanale: Leroy Merlin Polska

Źródło: Leroy Merlin Polska

Zapraszamy do sklepu online Leroy Merlin

gift