Wiadomości 23 gru
ABB
Innowacja ABB Ability™ z nagrodą w kategorii Concept of the Year dla inwestycji komercyjnych

fot. ABB

W tegorocznym konkursie Commercial Development & Investment Journal – CIJ Awards Poland 2019 – przyznano nagrodę dla Ability™ Electrical Distribution Control System.

ABB Ability™ Electrical Distribution Control System (EDCS) zwyciężył w kategorii Concept of the Year. Członkowie jury byli pod wrażeniem możliwości tego innowacyjnego rozwiązania, które może przynieść użytkownikowi do 30 proc. oszczędności w kosztach operacyjnych.

– Ta nagroda pokazuje, jak istotną kwestią jeśli chodzi o inwestycje komercyjne staje się efektywność energetyczna oraz potrzeba inteligentnych, prostych rozwiązań – powiedziała Magdalena Malewska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Biznesie Elektryfikacji ABB w Polsce. – ABB Ability™ EDCS pozwala deweloperom i zarządcom budynków promować wśród swoich partnerów i klientów własne działania w zakresie zrównoważonego budownictwa oraz przedstawiać oszczędności wynikające z efektywności energetycznej.

ABB Ability™ EDCS został opracowany z myślą o użytkownikach końcowych, kierownikach obiektów, konsultantach i instalatorach. Łączy w sobie funkcje monitorowania, optymalizacji, predykcji i sterowania systemem elektrycznym dla budynków komercyjnych i obiektów przemysłowych. System opiera się na nowoczesnej technologii chmury obliczeniowej, która zbiera, przetwarza i przechowuje dane.

ABB opracowała architekturę chmury ABB Ability™ wspólnie z firmą Microsoft, aby mieć gwarancję możliwie najlepszej wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa. W ramach rozwiązania klienci wykorzystują interfejs aplikacji webowej w swoim smartfonie, tablecie lub na komputerze stacjonarnym, aby monitorować system elektryczny, alokować koszty, w sposób optymalny wykorzystywać zasoby i oceniać konieczność przeprowadzenia konserwacji – aby realizować prostą strategię zarządzania energią, która przynosi realne oszczędności.

EDCS wspiera monitorowanie wielu obszarów, umożliwia porównywanie parametrów na różnych obiektach, a także pozwala przypisać różny poziom dostępności do danych poszczególnym użytkownikom systemu.

Commercial Development & Investment Journal jest źródłem informacji na temat nowych inicjatyw na rynku nieruchomości. CIJ Awards Poland 2019 honoruje udane projekty oraz innowacyjne koncepty i rozwiązania w branży. Jeśli chodzi o polski rynek, wyróżniony system EDCS znajduje zastosowanie nie tylko w segmencie budownictwa, ale także w przemyśle, gdzie tylko w tym roku ABB dostarczyła i uruchomiła pięć takich instalacji.

Tagi: ABB
ABB

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!