Wiadomości 23 lut 2021
Zymetric

Healthy Kit MIDEA to rozwiązanie, które zapewnia czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniach. Likwiduje 99% wirusów i bakterii. Działanie potwierdzone Certyfikatem CB, CE oraz RoHS.

Healthy Kit (lampa UV i fotokataliza) od marki Midea w połączniu z systemem klimatyzacji i wentylacji zapewnia sterylizację powietrza. Może wyeliminować większość bakterii, pleśni, wirusów, zarodków, grzybów oraz lotne związki organizmów w powietrzu i na powierzchni przedmiotów.

Jak to działa?

Naturalne światło UV jest jednym ze składników promieniowania słońca. Poziom jego natężenia oddziałuje w różnym stopniu na organizmy żywe i drobnoustroje. Do skutecznej dezynfekcji powietrza używane są lampy UV z promieniowaniem UV-C o zakresie długości fali 100-280nm. Urządzenie Healthy Kit działa na zasadzie fotokatalizy. Dwutlenek tytanu TiO2, który został odpowiednio rozdrobniony do wielkości nanocząsteczek (forma proszku) i umieszczony na specjalnym nośniku (siatce otaczającej lampę UV), pod wpływem promieniowania z zakresu UV-C rozpoczyna reakcję chemiczną. W wyniku tej reakcji generowane są rodniki hydroksylowe oraz inne aktywne formy tlenu odpowiedzialne za wysoce efektywne unieszkodliwienie i eliminowanie zanieczyszczeń w strumieniu powietrza. Podsumowując, w wyniku zjawiska fotokatalizy następuje redukcja szkodliwych związków organicznych i nieorganicznych. Niepożądane związki znajdujące się w powietrzu rozpadają się na zupełnie obojętne produkty (woda i dwutlenek węgla).

Zestaw Healthy Kit jest bardzo prosty w montażu i instalacji. Dzięki czujnikowi przepływu powietrza, w który jest wyposażony może pracować synchronicznie z systemem kanałów klimatyzacyjnych. Ponadto posiada czujnik światła, wyświetlacz kodów błędów, różnorodne porty liniowe i co najważniejsze – Certyfikaty CB, CE oraz RoHS.

Doskonale sprawdzi się w  szpitalach, aptekach, salonach kosmetycznych, siłowniach, przetwórstwie żywności, hotelach, biurach, przedszkolach i szkołach, domach oraz wielu innych obiektach użyteczności publicznej.

 

Zymetric