Wiadomości 16 sie
Gdynia szuka wykonawcy Parku Centralnego

fot. Kompas Inwestycji

Ogłoszono przetarg na pierwszy etap budowy Parku Centralnego w Gdyni. Prace pomiędzy ulicami Legionów i Tetmajera ruszą jeszcze w tym roku. Koszt całej inwestycji ocenia się na około 35 mln zł.

Park Centralny wraz z parkingiem podziemnym zlokalizowany będzie wzdłuż alei Marszałka Piłsudskiego w Gdyni. Na początku roku gotowa była koncepcja architektoniczno-urbanistyczna inwestycji, przygotowana przez biuro architektoniczne Arch-Deco. Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace budowlane, które zostaną podzielone na trzy etapy. Pierwszy dotyczyć będzie obszaru pomiędzy ulicami Legionów i Tetmajera, drugi obejmie obszar między ul. Legionów a pawilonem przy istniejącym skateparku, a trzeci – między pawilonem a ul. Świętojańską.
 
W Parku Centralnym znajdzie się staw, ścieżki dla biegaczy i rolkarzy, punkty gastronomiczne, zaś zimą czynna będzie ślizgawka. Wydzielone zostaną strefy: ciszy, wypoczynku i rekreacji. Ważną część projektu stanowić będzie parking podziemny na 270 samochodów z wjazdem od ul. Partyzantów.

Na obszarze parku dominować będzie funkcja rekreacyjna. Cała przestrzeń ma zostać zorganizowana tak, by w jak największym stopniu zachować istniejący drzewostan. Jednocześnie planowane są nowe nasadzenia. Urządzony zostanie też duży trawnik jako miejsce do piknikowania, leżenia i spędzania czasu na powietrzu. Będzie dużo ławek i stolików. Między ul. Legionów a Tetmajera ulokowany zostanie tor do gry w bule. Pojawią się dwie toalety publiczne oraz pawilon dla obsługi. Park zostanie dobrze oświetlony i będzie monitorowany, by można było z niego korzystać także po zmroku.

W ramach projektu zostanie przebudowana ul. Partyzantów, Świętojańskiej i skrzyżowania z al. Zwycięstwa wraz ze zmianą organizacji ruchu na ul. Zwycięstwa i na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. Świętojańską poprzez wprowadzenie dwóch pasów ruchu. Zlikwidowany zostanie parking przed Urzędem Miasta, a w jego miejsce powstanie parking podziemny i tereny zielone na powierzchni.
Budowa parku potrwa trzy lata.

Tagi: inwestycja
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny

22 paź 1
Wiadomości Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny
Gregory
Gregory
Brawo za inicjatywe. Widac machina ruszyła. Na dniach przeciez tez wyszla informacja o green way'u i nowym inwestorze EBI dzieki ktoremu w... - 27 paź