Gree - Ciepło z Gree
Wiadomości 3 lut 2022
GREE
Free Polska: Potęga marki Gree

Free Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się firm branży klimatyzacyjnej, cieszącą się mianem godnej zaufania, stabilnej i innowacyjnej. O jej przewadze konkurencyjnej stanowi wyjątkowy schemat sprzedaży, w którym partnerzy, zlokalizowani w każdej części Polski, od początku działalności firmy są wyłącznymi dystrybutorami urządzeń marki Gree. Oficjalna sieć partnerów i dystrybutorów Gree obejmuje 18 strategicznych lokalizacji w Polsce i tworzą ją firmy: Alfaco, Bezet, Klima, Systherm i Kliweko.

Free Polska jest wyłącznym przedstawicielem marki Gree w Polsce. Gwarancją niezawodności oraz jakości jej produktów jest rekordowa i wciąż rosnąca sprzedaż, przekraczająca 150 mln zł rocznie.

Specjalistyczna wiedza i otwartość na zmieniający się rynek pozwoliły zbudować wspólnymi siłami markę godną polecenia. Dzięki temu klimatyzatory Gree są jednymi z najczęściej montowanych urządzeń w polskich domach. W ofercie znajduje się wiele modeli systemów klimatyzacji RAC i CAC, energooszczędne rozwiązania grzewcze, w tym pompy ciepła Versati III, a także oczyszczacze i nawilżacze powietrza. Sprzedaż produktów Gree w Polsce osiąga wartość 150 mln zł rocznie. Corocznie do naszego kraju sprowadzanych jest aż 150 tys. urządzeń marki Gree. Są obecne w ponad 160 krajach i korzysta z nich prawie 400 mln osób. Każdego roku z fabryki producenta wychodzi aż 60 mln urządzeń klimatyzacyjnych, w tym pomp ciepła do użytku domowego oraz 5,5 mln do użytku komercyjnego. Co trzeci klimatyzator na świecie pochodzi właśnie od Gree.

Na tle konkurencji firmę Free Polska wyróżnia przede wszystkim wykwalifikowany zespół ekspertów i specjalistów, którzy na co dzień realizują skomplikowane procesy logistyczne, techniczne i dbają o kwalifikacje instalatorów Gree. Firma stworzyła autorski program szkoleń, dzięki któremu instalatorzy otrzymują odpowiednią wiedzę, a podnosząc swoje kwalifikacje, uzyskują prawo do posługiwania się tytułem Autoryzowanego Instalatora marki Gree. W Polsce mamy już ponad 3 tys. takich specjalistów. Ich zadaniem jest profesjonalne doradztwo techniczne przy doborze i instalacji wybranych urządzeń, co daje użytkownikowi kompleksowe wsparcie na etapie zakupu produktu oraz bezpieczeństwo jego użytkowania. Przekłada się to na długą i niezawodną eksploatację systemów klimatyzacyjnych i grzewczych Gree.

Nagrody

  • Delta, nagroda biznesowa Stowarzyszenia Polska Wentylacja 2016, 2017
  • Diamenty Forbesa 2017, 2020, 2021
  • Firma Roku w branży HVACR 2017
  • 100 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce prezes Free Polska
  • Gazele Biznesu 2020, 2021

 

Tagi: Gree nagrody