Wiadomości 13 gru
Smay
Firma SMAY została członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa

fot. SMAY

Stowarzyszenie należy do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT). Głównym celem członkostwa jest szerzenie wiedzy i postępu technicznego w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Ochrona przeciwpożarowa a działalność edukacyjna SITP

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP) jest organizacją naukowo-techniczną, która skupia już ponad 2400 aktywnych członków. SITP wraz z inżynierami zawodowo związanymi z ochroną przeciwpożarową organizuje specjalistyczne konferencje, seminaria i szkolenia z wybranych zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Na rzecz stowarzyszenia działają najlepsi krajowi specjaliści. SITP ściśle współpracuje również z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, Szkołą Główną Służby Pożarniczej i Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej, a także ekspertami z zagranicy.

SMAY i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP) na wspólnej drodze do edukacji

SMAY to nie tylko specjaliści ochrony pożarowej i wentylacji. Firma prowadzi również działalność edukacyjną, organizuje prezentacje i webinaria, a także tworzy materiały szkoleniowe. Włączając się w działania stowarzyszenia SITP jako jego członek, aktywnie wspiera pracę inżynierów, projektantów i osób zawodowo związanych z ochroną przeciwpożarową. W trosce o wysokie standardy SITP zainicjowało dobrowolną certyfikację usług ochrony przeciwpożarowej. Pieczę nad tym systemem sprawuje Ośrodek Certyfikacji Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa im. Zenona Praczyka.

Główne cele stowarzyszenia to:

  • ochrona przeciwpożarowa – popularyzacja zagadnień, szerzenie wiedzy,
  • weryfikacja i doskonalenie norm i przepisów,
  • opracowywanie własnych standardów z zakresu ochrony przeciwpożarowej,
  • podejmowanie działań dla zapewnienia wysokiej jakości usług w zakresie ochrony przeciwpożarowej i udział w systemie oceny zgodności wyrobów budowlanych.
Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!