Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 27 cze 2023
Fabryka pomp ciepła KOSTRZEWA w Giżycku

W Giżycku na Mazurach, jednym z najpiękniejszych regionów Polski, niedługo powstanie nowa fabryka pomp ciepła. To inicjatywa rodzinnego przedsiębiorstwa KOSTRZEWA, które od 45 lat jest wiodącym producentem kotłów na pellet w kraju. Decyzja o rozbudowie działalności wynika z konieczności dostosowania się do transformacji energetycznej i rosnącego popytu na ekologiczne systemy grzewcze.

Paweł Kostrzewa, współwłaściciel przedsiębiorstwa KOSTRZEWA, zdradza, że fabryka pomp ciepła będzie mieć docelowy wolumen produkcyjny wynoszący 100 tysięcy pomp rocznie. To imponująca liczba, która świadczy o zaangażowaniu firmy w produkcję ekologicznych rozwiązań grzewczych. W ubiegłym roku KOSTRZEWA uruchomiła również Ośrodek Szkoleniowy i Egzaminacyjny Spawania i Lutowania, aby zapewnić wykwalifikowaną kadrę do produkcji pomp ciepła. Ponadto, planowana jest rozbudowa laboratorium badawczego, które będzie służyć do tworzenia i testowania nowych produktów.

Przedsiębiorstwo KOSTRZEWA od lat słynie z wysokiej jakości i bezpieczeństwa swoich systemów grzewczych. Kotły marki Kostrzewa są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, oszczędne i łatwe w obsłudze. Dzięki zgranej pracy działu R&D, produkcji, dystrybucji i serwisu firma osiąga doskonałe rezultaty. Produkty KOSTRZEWA posiadają certyfikację akredytowanych jednostek badawczych, co potwierdza ich jakość i bezpieczeństwo. Ponadto, urządzenia KOSTRZEWA spełniają wymogi programów dotacyjnych, takich jak Czyste Powietrze, Moje Ciepło, Ciepłe Mieszkanie i Mój Prąd, a także programów zagranicznych.

Najnowszym produktem KOSTRZEWA jest pompa ciepła powietrze/woda HPR 500 Deluxe, która efektywnie ogrzewa nowe i modernizowane domy jednorodzinne. To niezwykle ciche urządzenie o wysokiej wydajności, zastosowujące ekologiczny czynnik chłodniczy R290. Ten czynnik charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem GWP 100 (Global Warming Potential), wynoszącym zaledwie 0,02. Ponadto, pompa ciepła jest zasilana w 80% energią odnawialną pobieraną z powietrza, co czyni ją jeszcze bardziej ekologiczną. Pozostałe 20% energii dostarczane jest przez energię elektryczną. Konstruktorzy KOSTRZEWA pracują również nad kolejnymi modelami pomp ciepła, które będą produkowane w nowej fabryce.

Fabryka pomp ciepła w Giżycku będzie nie tylko miejscem produkcji ekologicznych urządzeń grzewczych, ale również ważnym źródłem miejsc pracy i rozwoju dla regionu. Działalność KOSTRZEWA pozwoli na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na ekologiczne rozwiązania grzewcze oraz przyczyni się do dalszej transformacji energetycznej w Polsce.

źródło: https://www.kostrzewa.com.pl