Wiadomości 26 lip 2022
GREE
Energooszczędny klimatyzator – jaki powinien być?

Stale rosnące w ostatnim czasie ceny nośników energii, sprawiają, że coraz więcej osób intensywnie poszukuje sposobu na ograniczenie kosztów energii elektrycznej. Dotyczy to przede wszystkim ogrzewania budynków. Poza metodami ograniczania zużycia energii i paliw, wielu użytkowników decyduje się na wymianę lub uzupełnienie aktualnego źródła ciepła bardziej energooszczędną alternatywą. Dużą popularnością cieszą się pod tym względem klimatyzatory Gree.

Czy można obniżyć koszty klimatyzacji?

Najważniejszą funkcją klimatyzatora jest zapewnienie maksymalnego komfortu użytkownikom. Jednak, aby praca urządzenia była skuteczna i doceniana na każdym poziomie, bardzo ważna jest wydajność klimatyzacji oraz to, by jej funkcjonowanie nie generowało wysokich rachunków.  

Gree jako czołowy producent rozwiązań klimatyzacyjnych na świecie, szczególnie dba o energooszczędność swoich produktów. Co więcej, oferuje klimatyzatory dedykowane do ogrzewania pomieszczeń. Są to przede wszystkim Amber Prestige i U-Crown

Jak wybrać oszczędny klimatyzator?

Aby wybrać oszczędny klimatyzator, trzeba zwrócić uwagę na jego funkcje. Urządzenia Gree są wyposażone w dodatkowe funkcje redukujące koszty eksploatacyjne. Wszystkie modele ścienne (poza Soyal) posiadają funkcję oszczędności energii. W rezultacie mogą pracować zarówno w ogrzewaniu, jak i chłodzeniu ze zredukowanym poborem energii elektrycznej. Dodatkowo dostępny jest tryb ogrzewania do +8°C. 

Flagowe klimatyzatory Gree

Co wyróżnia wspomniane wcześniej klimatyzatory Amber Prestige i U-Crown? Modele te wyposażone zostały w dwustopniową sprężarkę oraz grzałki karteru kompresora i tacy ociekowej, dzięki czemu mogą efektywnie ogrzewać pomieszczenia do temperatury zewnętrznej nawet -30°C. Utrzymują przy tym wysoką wydajność grzewczą (nawet ponad 90% przy -25°C). 

Warto zaznaczyć, że modele Amber Prestige 2,7 i 3,5 kW wyróżniają się najwyższą klasą efektywności energetycznej A+++. O wysokim poziomie energooszczędności świadczą również współczynniki EER i COP (współczynnik efektywności chłodzenia oraz współczynnik efektywności grzania). Dla najlepszych modeli wskaźniki te mogą osiągać w warunkach standardowych nawet odpowiednio: 4,91 i 4,80. Oznacza to, że z dostarczonego ciepła/chłodu jedynie około 20% pochodzi z energii elektrycznej, a pozostałe 80% jest praktycznie uzyskane bezpłatnie.

Jak działa tryb ogrzewania w klimatyzatorze?

Tryb ogrzewania pozwala dogrzewać czasowo nieużytkowane pomieszczenia, jak np. domki letniskowe, bez narażania właściciela na wysokie koszty. Z kolei regulator czasowy dostosowuje pracę urządzeń do okresów najniższej taryfy energii elektrycznej. 

Energooszczędne funkcje klimatyzacji

Podsumowując, klimatyzator, który ogranicza zużycie energii elektrycznej powinnien być wyposażony przede wszystkim w takie funkcje jak:

  • Funkcja oszczędzania energii
  • Automatyczny regulator czasowy
  • Inwerter, który utrzymuje zadaną temperaturę
  • Grzałka sprężarki i taca skroplin
  • Dwustopniowa sprężarka

Wszystkie opisane wyżej funkcje klimatyzatorów Gree, pozwalają na oszczędności sięgające nawet do 30%.

Oszczędzaj energię i ograniczaj koszty z klimatyzatorami Gree

Klimatyzatory Gree to bez wątpienia doskonałe urządzenia do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, których funkcjonalne rozwiązania nie generują wysokich kosztów działania. Sprawia to, że cieszą się one coraz większą popularnością zarówno wśród użytkowników domowych, jak i komercyjnych.