Wiadomości 19 kwi 2019
Rittal
Empowered Edge podstawą Przemysłu 4.0

fot. Rittal

Na niedawnych targach przemysłowych w Hanowerze, w ramach prezentacji poświęconej cyfrowemu bliźniakowi, Innovo Cloud wspólnie z Rittal przedstawiły ekosystem infrastruktury zaprojektowany, aby spełnić wymagania Przemysłu 4.0. W wielkim skrócie – Edge i Cloud Computing łączą się, by tworzyć inteligentną infrastrukturę.

Szeroko rozumiane systemy IT w coraz większym stopniu przenosi się na krawędź sieci czyli Edge. Według firmy IDC, już w ciągu najbliższych trzech lat co czwarty punkt końcowy „at the Edge” będzie nie tylko zbierać dane, lecz także tworzyć algorytmy KI. Przedsiębiorstwa przemysłowe, które w kontekście Przemysłowego Internetu Rzeczy rozbudowują swoją zdecentralizowaną infrastrukturę dla cyfrowych maszyn i urządzeń, potrzebują do tego odpowiednich rozwiązań Edge Computing. Ofertę w tym zakresie zaprezentowały wspólnie Innovo Cloud i Rittal na targach Hannover Messe. Obie firmy stawiają na połączenie gotowych rozwiązań infrastruktury Edge, natywnych usług platformowych w chmurze i bezpośredniego, szybkiego połączenia z chmurą.

Zoptymalizowane infrastruktury dla cyfrowego bliźniaka

Według specjalizującej się w badaniach firmy Gartner, „Empowered Edge” ma być następnym stopniem w ewolucji przetwarzania danych na krawędzi sieci. Do roku 2020 będzie w niej około 20 miliardów czujników i punktów końcowych, które dostarczają danych dla „cyfrowych bliźniaków” realnych maszyn, urządzeń oraz systemów. Dzięki zoptymalizowanej pod względem wydajności infrastrukturze, zakłady przemysłowe będą w stanie odzwierciedlić cyfrowego bliźniaka w całym łańcuchu wartości. Minimalne czasy latencji staną się zaś odpowiedzią na wysokie wymagania przemysłu produkcyjnego w zakresie dostępności danych w czasie rzeczywistym.

Industrial Analytics

Podstawą do stworzenia cyfrowego bliźniaka będzie platforma Industrial Analytics. Firma Innovo Cloud, w ramach prezentacji na targach, przedstawiła możliwości odzwierciedlenia w Przemyśle 4.0 cyfrowego łańcucha wartości w całym cyklu życia produktów. Podstawę stanowić będzie sieciowa infrastruktura Edge Cloud. Zbierane dane przemysłowe trafią w celu dalszej analizy i oceny do centrów danych – poprzez całkowicie zaszyfrowane połączenie P2P.

Łatwe wejście w epokę Empowered Edge

Dzięki wspólnemu ekosystemowi Rittal oraz Innovo Cloud, zakłady przemysłowe otrzymają w ciągu kilku tygodni gotowe centrum danych Edge – z dopasowanymi do potrzeb komponentami platformy i usług umożliwiającymi bezpieczną eksploatację IT. Dzięki temu przedsiębiorstwa otrzymają – począwszy od OT przez IT aż do specyficznych rozwiązań platformowych – wszystkie komponenty dla Empowered Edge, będącej podstawą „Przemysłu 4.0”.

„Już od dawna nie rozważa się kwestii, czy Edge nadejdzie. Dzisiaj chodzi o to, aby wprowadzić większą inteligencję do rozproszonych danych i jednocześnie udostępniać je do dalszych analiz. Tylko tak można zrealizować cyfrowego bliźniaka. Dokładnie ten mechanizm proponuje Innovo, udostępniając przedsiębiorstwom przemysłowym przyszłościową, rozproszoną, elastyczną i solidną platformę. Jednak do kompleksowej inteligencji przemysłowej potrzeba czegoś więcej” - mówi Stefan Sickenberger, prezes Innovo Cloud. „Samo udostępnienie infrastruktury nie wystarczy. Dlatego wspólnie z partnerami oferujemy dopasowane do procesów analiz i sztucznej inteligencji platformy chmurowe dla inteligentnych fabryk” – dodaje.

Wysokie kompetencje w zakresie hybrydowych scenariuszy IT

Innovo Cloud od wielu lat wspiera przedsiębiorstwa w znalezieniu zrównoważonego połączenia dla nowych technologii, specyficznych platform IT klienta oraz standaryzowanych, otwartych architektur IaaS. Oferta może zostać dostosowana do potrzeb klientów i wdrożona przy zachowaniu obowiązujących w danej branży wymogów zgodności. Budowanym przez wiele lat kompetencjom niemieckiej firmy zaufało już wielu referencyjnych klientów z sektorów finansowego i służby zdrowia.

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście