Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 2 lut 2018

- Fuzja jest dla nas strategicznym krokiem, który tworzy mocne podstawy do rozwoju jednego z wiodących deweloperów miejskich na północnoeuropejskim rynku budowlanym. Jestem przekonany, że połączenie to powołuje silnego gracza, którego aktywny rozwój korzystnie wpłynie na wrażenia klientów, jak też konkurencyjność firmy. Otwiera także nowe możliwości rozwoju zawodowego, m.in. dzięki realizacji wymagających projektów, które łączą infrastrukturę, lokale biznesowe oraz mieszkalnictwo - mówi Kari Kauniskangas, prezes zarządu YIT Corporation.

Połączone przychody firmy YIT i Lemminkäinen w 2016 r. osiągnęły wartość sprzedaży około 3,4 mld euro. Nowe YIT po fuzji zatrudniać będzie blisko 10 tys. pracowników w 11 krajach, w tym także w Polsce. - Dzięki integracji marka YIT będzie obecna również na rynkach skandynawskich, w Danii, Szwecji i Norwegii. Efekty synergii oraz ekspansja geograficzna umocnią firmę jako jednego z wiodących graczy w branży dewelopersko-budowlanej w Europie. Ponadto, obszary działalności obydwu przedsiębiorstw będą się uzupełniać i równoważyć, a dywersyfikacja zmniejszy wrażliwość na cykle koniunkturalne – dodaje Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce.

 Firma Lemminkäinen działa na polskim rynku od 1996 roku. Była aktywna jako generalny wykonawca, głównie w sektorze obiektów przemysłowych i biurowych. Firma ma na koncie realizację m.in. zakładu produkcyjnego Cargotec w Stargardzie Szczecińskim, hali magazynowej w podwarszawskich Markach oraz rozbudowę tartaku Stora Enso.

 Z kolei YIT zadebiutował w Polsce jesienią 2015 roku, a w maju 2016 roku rozpoczął budowę i sprzedaż swojego pierwszego projektu mieszkaniowego „Nordic Mokotów’’ na warszawskim Mokotowie. Pierwszy etap projektu (119 mieszkań) został już ukończony i przekazany mieszkańcom, a budowa drugiego etapu z 97 mieszkaniami już trwa. W trzecim etapie inwestycji powstanie ponad 100 mieszkań. W styczniu 2018 roku YIT rozpoczął budowę swojej drugiej inwestycji mieszkaniowej – Aroma Park w Warszawie. W ramach pierwszego etapu powstanie 78 lokali mieszkalnych. Projekt zakłada również rewitalizację historycznej zabudowy drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu