Wiadomości 2 lip

Pierwszy budynek kompleksu City Forum we Wrocławiu otrzymał certyfikat LEED na poziomie Gold, potwierdzający komfortowe warunki do pracy oraz energooszczędność i przyjazność środowisku. Biurowiec Archicomu zyskał wysokie oceny w zakresie dostępności do światła dziennego oraz otwartości przestrzeń wokół budynku.

City One to kolejny projekt biurowy Archicomu we Wrocławiu. Obiekt zaoferuje ponad 12 tys. mkw. biur i usług, będzie gotowy na przyjęcie nowych najemców już w marcu 2019 r. W I kwartale br. ruszyły również prace budowalne dla drugiego budynku, o zbliżonej powierzchni najmu ok. 12 tys. mkw. Termin zakończenia tego etapu planowany jest na II kwartał 2020 r. Deweloper rozpoczął już proces jego precertyfikacji w standardzie LEED.

- W City One przygotowaliśmy cały zestaw rozwiązań przyjaznych pracownikom i środowisku. W otoczeniu kompleksu zaprojektowaliśmy rozległe zaplecze dla odpoczynku i rekreacji w postaci tzw. ogrodu miejskiego o dużej bioróżnorodności. Ponadto rozwijamy zaplecze usługowe biurowca, kreując go na multifunkcyjne centrum wydarzeń z różnorodną ofertą dla pracowników i mieszkańców – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom.

Certyfikując obiekt w schemacie LEED inwestor potwierdził efektywność użytkową budynku, a tym samym zagwarantował nową podaż ekonomicznych i ekologicznych powierzchni biurowych. W ramach innowacji deweloper przygotowuje również program promowania zdrowego trybu życia wśród pracowników przyszłych najemców, zachęcający do różnych form aktywności prozdrowotnych i proekologicznych. Wewnątrz obiektu powstanie też 75 stojaków rowerowych, natryski, szafki dla rowerzystów.

Kolejnym efektem dostosowania City One do wytycznych LEED jest zwiększona efektywność energetyczna oraz mniejsze zużycie wody, co w bezpośredni sposób przełoży się na obniżenie kosztów. Wdrożone rozwiązania pomogą minimalizować ilość wytwarzanych odpadów, a zastosowanie niskoemisyjnych materiałów i zagospodarowanie kompleksu zielenią zapewnią wysoką jakość wewnętrznego mikroklimatu.

W biurowcu City One architekci zaplanowali szereg nowoczesnych rozwiązań, które przekładają się na komfort pracy i efektywność kosztową. Do biur i węzłów sanitarnych docierać będzie powietrze o regulowanej wilgotności, w ilościach przewyższających lokalne regulacje. O odpowiednią temperaturę pomieszczeń zadba elastyczny system klimatyzacji i wentylacji, który pozwoli na strefową regulację. Poziom hałasu zostanie zminimalizowany dzięki zastosowaniu trzyszybowych elementów przeszklonych. Dzięki odpowiednim instalacjom oraz oświetleniu LED zarówno w biurach jak i w częściach wspólnych, zużycie energii będzie o 53 proc. niższe w porównaniu do budynków referencyjnych, a oszczędność kosztów związanych z wykorzystaniem energii wyniesie 39 proc. Ekologiczne urządzenia sanitarne oraz specjalne systemy wykorzystujące deszczówkę pozwolą ograniczyć zużycie wody o ponad 40 proc. w stosunku do budynku bazowego. System BMS zautomatyzuje pracę klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia i ogrzewania oraz zoptymalizuje zużycie energii. Budynek wyróżniać się będzie technologiami zmniejszającymi zanieczyszczenie środowiska. Głównie poprzez zastosowanie w 100 proc. niskoemisyjnych materiałów z kilku grup produktowych. Technologia białego dachu pozwoli na ponad 90 proc. odbicie i rozproszenie energii słonecznej.

 

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift