Plebiscyt Klimatyzatorów 2021
Wiadomości 3 lut 2020
TAURON
Ciepło od TAURONA dla wielkich inwestycji

TAURON Ciepło zakończył 2019 rok zawarciem wielu znaczących umów przyłączeniowych na kolejne lata. Do grona odbiorców ciepła sieciowego TAURON Ciepło dołączą nowe osiedla i biurowce w Katowicach. Łączna moc przyłączeniowa wynikająca z umów zawartych przez TAURON Ciepło w 2019 roku to ponad 50 MW.

Każde przyłączenie do sieci ciepłowniczej nowobudowanych osiedli mieszkalnych i budynków komercyjnych – zapobiega powstawaniu niskiej emisji. Ciepło sieciowe jest bowiem produkowane w elektrociepłowniach spełniających rygorystyczne normy emisyjne oraz poddawanych stałej, całodobowej kontroli i monitoringowi każdego dnia w roku.

W 2019 roku TAURON Ciepło podpisał jedną z największych umów przyłączeniowych w historii spółki. Global Office Park - inwestycja realizowana przez firmę Cavatina Holding – to pierwszy projekt mixed-use, łączący funkcje biurowo-usługowe oraz mieszkaniowe, realizowany w Katowicach. Global Office Park to trzy 25-kondygnacyjne wieże na pięciokondygnacyjnym podium i ponad 86 000 m² wielofunkcyjnej powierzchni użytkowej. Część inwestycji, do której popłynie ciepło sieciowe zostanie oddana już w 2020 roku.

Do grona klientów, którzy w ubiegłym roku zdecydowali się na korzystanie z ciepła sieciowego, w najbliższym czasie dołączą również między innymi:  biurowiec biznesowo - usługowy Silesia 4 Business przy ul. Chorzowskiej w Katowicach, Sokolska 30 Towers –kolejne budynki rozbudowywanego Osiedla Dębowe Tarasy - trzy biurowce przy ul. Piotra Skargi w Katowicach, Hotel Mercure Katowice City Center, który ma zostać otwarty jeszcze w 2020 roku oraz nowe Osiedle mieszkaniowe Ceglana Park. Ponadto, wśród odbiorców spółki znalazły się również nowoczesne prywatne domy studenckie w Katowicach.

– Cieszymy się, że wraz z rozwojem infrastruktury miast konurbacji śląsko-dąbrowskiej rośnie zainteresowanie podłączeniem do naszej sieci ciepłowniczej. Dla odbiorców oznacza to komfort, bezpieczeństwo i dbałość o środowisko naturalne, ale także oszczędność. – mówi Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy TAURON Ciepło. – Sukcesywna rozbudowa sieci ciepłowniczych jest istotna z punktu widzenia ograniczenia niskiej emisji w miastach. Dlatego współpraca z samorządami w tym obszarze jest dla nas kluczowa – dodaje rzecznik prasowy TAURON Ciepło.

Z roku na rok TAURON Ciepło realizuje coraz więcej inwestycji przyłączeniowych zarówno budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych do systemu ciepłowniczego. Zainteresowanie klientów ciepłem sieciowym i kolejne inwestycje przyłączeniowe świadczą o wysokiej rosnącej świadomości ekologicznej mieszkańców konurbacji śląsko-dąbrowskiej.

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście