Wiadomości 25 kwi
Buderus
Celebrujemy Jubileusz 30-lecia Buderus w Polsce

fot. Buderus

W tym roku mija 30 lat odkąd marka Buderus rozpoczęła swoją działalność w Polsce. Jako największy producent systemów grzewczych w Europie, Buderus sięga historią aż do 1731 roku.

Wszystko zaczęło się w maju 1994 roku, kiedy to działalność rozpoczęła spółka Buderus Technika Grzewcza Sp. z o.o., spółka-córka niemieckiego lidera systemów grzewczych Buderus GmbH.

Niespełna 10 lat później, w 2003 r. Buderus wszedł w struktury koncernu Bosch GmbH. Powstała nowa spółka koncentrująca przedsięwzięcia w zakresie systemów grzewczych - BBT Thermotechnik GmbH. Natomiast w 2012 r. nastąpiło połączenie spółek Buderus Technika Grzewcza oraz Robert Bosch w Polsce.

Przez te wszystkie lata wyróżniamy się dostarczaniem na rynek najwyższej jakości systemów grzewczych i jednocześnie dążymy do budowania trwałych relacji z naszymi Partnerami Handlowymi.

Solidna marka

Buderus to światowy ekspert w zakresie systemowych rozwiązań grzewczych, który od 1731 roku opracowuje najwyższej jakości, innowacyjne urządzenia. Niezależnie od tego czy eksploatacja opiera się na źródłach odnawialnych, czy konwencjonalnych, systemy grzewcze Buderus są solidne i modułowe – wszystko jest idealnie zsynchronizowane. Przywiązując wagę do kompleksowych systemów, oferta Buderus skierowana jest na indywidualne potrzeby klientów, oferując trwałe rozwiązania oraz szeroki zakres usług.

Nieustanny rozwój

Pierwszymi produkowanymi urządzeniami Buderus były kotły żeliwne. Początkowo stanowiły one 90% sprzedaży. Kamieniem milowym było jednak opatentowanie technologii „Thermostream”, umożliwiającej pracę bez regulacji temperatury wody na powrocie.

Buderus jako jeden z pierwszych producentów na świecie wprowadził kocioł kondensacyjny. Podążając za zmieniającym się rynkiem i regulacjami dotyczącymi ochrony środowiska coraz ważniejszą rolę w asortymencie marki zaczęły odgrywać systemy wykorzystujące energię odnawialną: kolektory słoneczne i pompy ciepła.

Ostatnie lata to rozwój w kierunku automatyki – inteligentne sterowanie cyfrowe z możliwością zarządzenia urządzeniami z poziomu smartfona, komputera czy tabletu.

Świętując 30 lat działalności firmy w Polsce, Buderus kontynuuje swoją misję dostarczania przyszłościowych rozwiązań grzewczych, spełniając oczekiwania klientów, o czym świadczą liczne nagrody.

Wszystkim naszym klientom, partnerom biznesowym, pracownikom oraz innym zaangażowanym osobom dziękujemy za wsparcie i zaufanie, które przyczyniły się do sukcesu firmy przez te lata.

Dziękujemy za 30 lat Waszego zaufania!
Buderus