Wiadomości 29 maj
Alfaco
CAREL wprowadza innowacje i efektywność dla technologii drukowania na targach drupa

fot. Alfaco

CAREL będzie obecny w Düsseldorfie w dniach od 28 maja do 7 czerwca na drupa 2024, wiodących targach branży poligraficznej i graficznej, gdzie zaprezentuje swoje innowacyjne technologie i rozwiązania dla tego sektora.

CAREL będzie obecny w Düsseldorfie w dniach od 28 maja do 7 czerwca na drupa 2024, wiodących targach branży poligraficznej i graficznej, gdzie zaprezentuje swoje innowacyjne technologie i rozwiązania dla tego sektora.

Odpowiednia wilgotność i temperatura są fundamentalnymi elementami procesów drukowania, często są one niedoceniane lub niekontrolowane w wystarczającym stopniu. Drukowanie obejmuje bowiem materiały wrażliwe na zmiany wilgotności względnej, co może prowadzić do zmiany wymiarów, utraty kolorów, skutkując niską jakością drukowanego produktu. CAREL przedstawi na targach drupa swoje doświadczenie i zaawansowane rozwiązania, w tym technologie nawilżania adiabatycznego i izotermicznego, które efektywnie kontrolują procesy drukowania i gwarantują doskonałą jakość wyników.

Oprócz urządzeń do kontroli wilgotności, CAREL zaprezentuje zaawansowane rozwiązania do zdalnego monitorowania, które optymalizują wydajność operacyjną procesów i gwarantują niezawodne działanie systemów HVAC, umożliwiając uproszczony dostęp i lokalne sterowanie urządzeniami, minimalizując tym samym przestoje.

Ponadto, zdając sobie sprawę z istotności odzysku ciepła w aplikacjach przemysłowych, nie tylko w celu obniżenia kosztów energii, ale także w celu poprawy wpływu procesów na środowisko, CAREL zobowiązuje się do uczynienia procesów drukowania bardziej zrównoważonymi dzięki innowacyjnym i efektywnym wymiennikom ciepła, które mogą odzyskiwać energię przy wysokich temperaturach w małych przestrzeniach.

„CAREL z radością uczestniczy w targach drupa 2024 i prezentuje swoje innowacyjne rozwiązania dla sektora poligraficznego”, skomentował Enrico Boscaro, Menedżer Marketingu Grupy CAREL - HVAC Industrial. „Jesteśmy zobowiązani do oferowania naszym klientom najbardziej innowacyjnych technologii, które poprawią ich produktywność, obniżą koszty i spełnią najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe.”