Wiadomości 11 mar

Nowe technologie to jeden z powodów, dla których warto odwiedzić największe targi branży HVACR w Polsce czyli Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja 2020. Z racji coraz bardziej restrykcyjnych norm środowiskowych, firmy prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej ekologicznych rozwiązań. Motyw przewodni tego odcinka to czynnik chłodniczy, a w zasadzie trzy: R32, propan oraz dwutlenek węgla CO2.

Daikin
Daikin Absolutna nowość firmy Daikin. Systemy VRV 5 generacji pracujące w oparciu o ekologiczny czynnik R32. 

AGREGATY AQUACOOL GREEN VCGI COOL
Na targach nie zabrakało również zeszłorocznego zwyciezcy konkursu na najciekawszy produkt. Mówię tu o propanowym chillerze, którego w tym roku poznajemy w zupełnie nowej odsłonie i wzbogaconego o dodatkowe funkcje. Typoszereg agregatów wody lodowej AQUACOOL GREEN VCGi produkcji COOL to wprowadzona w 2019 roku nowa linia chillerów.Urządzenia umożliwiają efektywną regulację wydajności chłodzenia za pomocą półhermetycznych sprężarek tłokowych z napędem inwerterowym. Wentylatory skraplacza typu EC i moduł hydrauliczny ze zbiornikiem w funkcji sprzęgła hydraulicznego uzupełniają nowy standard. Minimalny załadunek czynnika chłodniczego R290 - propanu oraz ramowa konstrukcja obudowy gwarantują bezpieczną pracę wszystkich urządzeń AQUACOOL GREEN. Funkcja bezprzewodowej komunikacji internetowej sterownika pozawala na zdalną kontrolę pracy urządzenia. Połączenie wszystkich tych cech sprawia, że nowe jednostki VCGi są idealne do każdego zastosowania w chłodnictwie.

Elektronika S.A. 
Pompa ciepła Qton z czynnikiem chłodniczym w postaci dwutlenku węgla to jedna ciekawszych pozycji w portfolio pomp ciepła Mitsubishi Heavy Industries. Q-ton to wysoko wydajna pompa ciepła powietrze-woda na czynnik chłodniczy CO2, idealna do produkcji ciepłej wody użytkowej w wielu zastosowaniach. Pompa Q-ton została wyposażona w pierwszą na świecie dwustopniową sprężarkę (rotacyjna + scroll), która zapewnia wysoką wydajność i znacznie zwiększa sprawność pompy przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Jako czynnik chłodniczy w pompach Q-ton wykorzystano bezpieczny i wydajny CO2, który jako gaz naturalny jest bardziej przyjazny dla środowiska i nie wywiera tak szkodliwego wpływu jak inne standardowe czynniki chłodnicze stosowane w innych produktach. Ponadto pompy Q-ton zapewniają stałą dostawę ciepłej wody o temperaturze od 60°C do 90°C i mogą pracować z pełną wydajnością nawet przy bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej. Dzięki temu nie wymagają zewnętrznego źródła ciepła, co pozwala skrócić czas instalacji i w znacznym stopniu zmniejszyć koszty.

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście