Wiadomości 7 mar 1
Cool
Agregat wody lodowej AQUACOOL GREEN F COOL zwyciężył w konkursie na "Najciekawszy Produkt 2019"

Podczas tegorocznych targów Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja 2019, agregat wody lodowej COOL zwyciężył w konkursie na "Najciekawszy Produkt 2019" w kategorii chłodnictwo. Poznajmy bliżej laureata.

Agregat wody lodowej AQUACOOL GREEN F

Firma COOL już ósmy rok z rzędu uczestniczy w największym wydarzeniu branżowym jakim są targi Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja i każdego roku stara się zainteresować swoich Klientów ciekawymi rozwiązaniami, które oparte są o najnowocześniejsze technologie. 

W tym roku firma COOL podczas targów zaprezentowała nowoczesny i proekologiczny agregat wody lodowej AQUACOOL GREEN F.

Urządzenie w całości produkowane jest w Polsce w fabryce w Chotomowie pod Warszawą, gdzie mieści się główna siedziba firmy. Przy tej okazji warto wspomnieć, że firma COOL obecna jest na polskim rynku już od 40 lat i jest jedynym producentem agregatów wody lodowej, który produkuje urządzenia bazujące na tak wysoko zaawansowanej technologii. 

Co wyróżnia Agregat AQUACOOL GREEN F COOL?

  • Niskie zużycie energii uzyskane dzięki wbudowanemu systemowi freecoolingu, co w praktyce oznacza, że urządzenie w procesie chłodzenia korzysta z pokładów chłodu zawartego w powietrzu zewnętrznym.
  • Urządzenie pracuje na ekologicznym czynniku R290 (propan). Propan staje się coraz bardziej popularny z racji stale zaostrzjących się przepisów dotyczących przede wszystkim wskaźnika GWP. Nie ma żadnych ograniczeń w kwestii stosowania czynnika R290. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne. Zawartość czynnika R290 w takim agregacie o mocy 75 kW to zaledwie 6kg. Oznacza, że nie ma ryzyka zapłonu czy wybuchu, którego  niektórzy mogliby się obawiać. 

Firma COOL nie zwalnia tempa i intensywnie pracuje nad rozwojem i produkcją proekologicznych agregatów na najwyższym światowym poziomie. 

Tu obejrzysz Agregat wody lodowej COOL z bliska >>> HVAC EXPO

Cool

PPH COOL jako firma produkcyjno-handlowa, istniejąca na rynku od ponad 35 lat jest atrakcyjnym partnerem biznesowym dla inwestorów oraz wykonawców. Firma produkuje własne urządzenia serii AQUACOOL (czynnik chłodniczy R410A i R134A) oraz AQUACOOL GREEN (R290-propan) i stosownie do wymagań klienta oferuje energooszczędne systemy klimatyzacyjne i chłodnicze dobrane optymalnie do rodzaju inwestycji. Na terenie całego kraju firma może pochwalić się swoimi referencjami.

Te najbardziej rozpoznawalne to systemy chłodnicze sieci supermarketów, linii technologicznych zakładów przetwórstwa spożywczego, instalacje chłodnicze lodowisk otwartych i zamkniętych, a także instalacje klimatyzacji komfortu budynków użyteczności publicznej (biura, hotele, uczelnie itd.).