Wiadomości 29 maj
Aerzen Turbo G5plus

fot. Aerzen

Nowa generacja Aerzen Turbo G5plus AERZEN jest najbardziej kompaktową i efektywną turbodmuchawą w swojej klasie

Nowo wprowadzona na rynek seria Aerzen Turbo G5plus zasługuje na swoją nazwę, gdyż przekonuje wieloma korzyściami. Nowe turbodmuchawy są ekstremalnie kompaktowe i wymagają bardzo mało przestrzeni instalacyjnej. Innymi zaletami są innowacyjne łożyska powietrzne z podwójnym pokryciem i nowa wielopoziomowa technologia przetwornicy częstotliwości (> 55 kW), która zmniejsza straty cieplne w silniku do minimum i w konsekwencji znacznie zwiększa całkowitą efektywność energetyczną maszyny.

Inna zaleta: dodatkowe dławiki silnika jak też filtry sinusoidalne, które to są używane w konwencjonalnych przetwornicach, nie są już dłużej potrzebne.  Dalszą nowością jest zastosowanie nowych łożysk powietrznych z podwójnym pokryciem grafitem i teflonem. Rozwiązanie to przekonuje poprzez zwiększoną odporność na temperaturę oraz  żywotność >100,000 godzin pracy niezależnie od ilości cykli start/stop.  Aerzen Turbo G5plus jest oferowana w zakresie wydajności  od 300 m³/h do 8,400 m³/h i ciśnienia maksymalnego do 1,000 bar.

Zalety Aerzen Turbo G5plus produktu w pigułce:

  • Wzrost efektywności energetycznej do 10% w porównaniu do konwencjonalnej technologii turbo
  • Wydłużona żywotność łożysk dzięki innowacyjnemu podwójnemu pokryciu łożysk powietrznych, maximum pewności nawet podczas ekstremalnie trudnych warunków użytkowania urządzenia
  • 100% bezolejowość
  • Bardzo niskie nakłady serwisowe, tylko regularna wymiana filtrów
  • Rozszerzony zakres zastosowań dzięki możliwości instalacji w warunkach otoczenia do 50 °C
  • Aktywna ochrona przeciw kawitacji poprzez automatyczny wzrost prędkości obrotowej urządzenia.
  • Kompaktowa konstrukcja wymagająca minimum przestrzeni instalacyjnej

Skontaktuj się z Aerzen

gift