Wiadomości 26 kwi
16 razy na minutę

Człowiek oddycha około 16 razy na minutę. W ciągu doby przez nasze płuca przepływa 12 tys. litrów powietrza. Dzięki Enerdze dzieci na Pomorzu dowiedzą się, co mogą zrobić w domu i w szkole, by poprawić jakość powietrza.

Dzieci w 10 szkołach podstawowych z województwa pomorskiego nauczą się, jak na co dzień zadbać o czyste powietrze i dlaczego to takie ważne. Od 10 maja przez ponad dwa tygodnie animatorki z kolektywu MAMYWENE, we współpracy z Energą, przeprowadzą 30 warsztatów. Uczniowie przez zabawę poznają sposoby na walkę ze smogiem, np. rodzaje roślin, które najlepiej pochłaniają  zanieczyszczenia powietrza. Oprócz tego dowiedzą się m.in. jakie rozwiązania urbanistyczne ograniczają efekt smogu. Dzięki zajęciom w przyszłości bardziej świadomie podejmą decyzje dotyczące rozwoju najbliższego otoczenia.

Dodatkowo do 100 szkół z województwa pomorskiego trafią pakiety edukacyjne, przygotowane dla nauczycieli do samodzielnego przeprowadzenia warsztatów. W materiałach znajdą się m.in. innymi: gotowe scenariusze lekcji, karty pracy, ekologiczne gadżety. Scenariusze lekcyjne będą też dostępne dla każdego zainteresowanego, za darmo na stronie internetowej programu "Oddycham z energią".

Warsztaty prowadzone w pomorskich szkołach dostosowane będą do wieku uczestników. Dzieci z klas I-III zbudują makietę ekologicznego miasta z wtórnie wykorzystanych materiałów. Uczniowie z klas IV-VI stworzą las w słoiku, czyli posiadające własny mikroklimat florarium. Natomiast VII-klasiści na terenie wskazanym przez szkoły założą kwietne łąki.

Zgłoszenia szkół przyjmowane będą do 27 kwietnia pod adresem mailowym: oddycham@energa.pl. Więcej informacji na stronie programu oddychamzenergia.pl 

Oddycham z energią

Warsztaty to część programu „Oddycham z energią” prowadzonego przez Grupę Energa. Firma uruchomiła specjalny internetowy serwis antysmogowy oddychamzenergia.pl To kompendium wiedzy o smogu i działaniach podejmowanych przez Energę. Obejmują one m.in. warsztaty budujące świadomość i proekologiczne postawy wśród najmłodszych, dystrybucję materiałów informacyjnych o jakości powietrza oraz wspólne działania z samorządami lokalnymi.

Wraz z uruchomieniem portalu, firma wprowadziła do swojego portfolio nowe produkty, dzięki którym klienci mogą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza:

Taryfa antysmogowa. Zakłada obniżkę ceny energii elektrycznej i opłaty dystrybucyjnej między godziną 22 a 6, dla energii dodatkowo zużytej w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Oznacza to, że np. klient, który na wymieni stary, wysokoemisyjny piec na nowoczesny, ekologiczny piec akumulacyjny (i w związku z tym jego zużycie prądu w strefie nocnej wzrośnie), za zużytą dodatkową energię w nocy zapłaci kilkadziesiąt procent mniej, niż w taryfie podstawowej.

Dofinansowanie do modernizacji ogrzewania. Energa od marca oferuje pełną obsługę – od rozpoznania potrzeb, przez sprzedaż, po instalację nowoczesnych systemów ogrzewania ( pieców akumulacyjnych lub pomp ciepła). Firma gwarantuje także montaż i przebudowę instalacji elektrycznej na potrzeby nowego systemu grzewczego. Klienci, którzy zdecydują się na zakup proponowanych systemów, mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji w wysokości 20 procent ceny urządzenia, czyli nawet do 5 tys. zł.

Grupa ENERGA
biuro prasowe: http://media.energa.pl
Tagi: energa
gift