Wiadomości 28 maj
BOSCH
10. finał Programu Bosch Home Comfort szkoli

fot. Bosch

Bosch wspiera szkolnictwo w zakresie innowacyjnych rozwiązań grzewczych - 15 laureatów - 43 szkoły - Ponad 400 uczniów

24 maja br. w siedzibie Bosch w Warszawie odbyła się gala finałowa 10. edycji programu Bosch Home Comfort szkoli. W jubileuszowej edycji zostało wyłonionych 15 laureatów i 5 szkół.

Natomiast we wszystkich dziesięciu edycjach wzięło udział łącznie ponad 3000 uczniów.

Założenia

Od 2014 roku Bosch Home Comfort prowadzi program edukacyjny we współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych.

Celem programu jest zapoznanie uczniów tych szkół z technologiami wykorzystywanymi w urządzeniach grzewczych, ich funkcjonowaniem oraz aspektami ekonomicznymi związanymi z ich eksploatacją.

W ten sposób uczniowie zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową i rozwijają swoje kompetencje.

Etapy

Najpierw nauczyciele uczestniczą w dedykowanych szkoleniach organizowanych przez Bosch Home Comfort a następnie przekazują zdobytą wiedzę uczniom, przygotowując ich do testów z zakresu tematyki grzewczej: pompy ciepła, rekuperacja i technika kondensacyjna.

Uczniowie z odnotowanymi najlepszymi wynikami z testów, otrzymują atrakcyjne nagrody, np. elektronarzędzia Bosch.

Nagrodami głównymi dla najlepszych 15 uczniów w edycji są m.in. bezpłatny udział w szkoleniach Bosch Home Comfort: Technika chłodnicza - pompy ciepła; Instalacja pomp ciepła; Instalacja kotłów a także zestaw elektronarzędzi Bosch.

5 szkół, których uczniowie osiągnęli najlepszy średni wynik we wszystkich testach w obecnej edycji, otrzyma zestawy urządzeń, które będą wykorzystywane do celów edukacyjnych.

Cieszymy się, że program z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie. W pierwszej edycji uczestniczyły 3 szkoły, a w obecnej aż 43. Jesteśmy przekonani, że udział w tym projekcie ułatwi przyszłym instalatorom start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Partnera Bosch Home Comfort – mówi Piotr Narkiewicz – Dyrektor Marketingu (region Central Europe).

Zapraszamy do zgłaszania się do kolejnej edycji. Start już we wrześniu.

Galeria

BOSCH