Piątek - Niedziela
27 - 29
Wrzesień 2024
Szkolenie zakończone Wykład i szkolenie na temat Certyfikowany instalator pomp ciepła, ludzie słuchający wykładu.

Certyfikowany instalator pomp ciepła - Wrocław

Organizator:
Logotyp organizatora szkolenia - Atum
Kategoria:
Data:
Piątek - Niedziela
27 - 29
Wrzesień 2024
Godziny szkolenia:
08:30 - 15:30
Adres:
Wrocław
Koszt szkolenia:
3 499 PLN

Tematy poruszane na szkoleniu: Certyfikowany instalator pomp ciepła

Obrazek promujący szkolenie: Certyfikowany instalator pomp ciepła

Certyfikowany instalator pomp ciepła z modułem rozszerzonym o montaż hydrauliczny skierowany jest do osób, które zupełnie od podstaw chcą nauczyć się wykonywać instalacje pomp ciepła wraz z podłączeniami hydraulicznymi. Przygotowaliśmy platformę z pompą ciepła, którą należy w całości złożyć oraz uruchomić. Zajęcia praktyczne realizujemy przez dwa dni z instruktażem i fizycznie wykonywanym montażem przez uczestników szkolenia. Szkolenie jest akredytowane, oznacza to, że po zrealizowanym szkoleniu otrzymasz od nas potwierdzenie ukończenia szkolenia i możesz w ciągu 12 miesięcy od momentu zakończenia szkolenia przystąpić do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego.

Podczas szkolenia każdy z uczestników rozpoczyna montaż pompy ciepła od przygotowania stanowiska pracy, podwijanie kształtek gwintowanych czarnych, żeliwnych oraz mosiężnych (pakułą i pastą). Uczestnicy wykonują zgrzewanie rur PP, zaciskanie stali, następnie składana zostaje instalacja oraz napełniany jest układ instalacji. Podczas szkolenia wykonywana jest próba ciśnieniowa oraz uruchomienie systemu.

  • zajęcia wprowadzające w formie zajęć online na żywo z wykładowcą lub stacjonarnych w oddziale ATUM. (1 dzień)
  • zajęcia praktyczne stacjonarne montaż PC z hydrauliką w oddziale ATUM. (2 dni)
  • zajęcia realizujemy w godzinach 08:30-15:30.
  • w ramach usługi otrzymujesz serwis kawowy, śniadanie oraz lunch. (dotyczy szkoleń w oddziale ATUM)
  • w trakcie szkolenia otrzymasz od nas pakiet materiałów dydaktycznych wraz z Materiałami z pomp ciepła oraz dostępem do testu z pomp ciepła.
  • po szkoleniu możesz liczyć na wsparcie techniczne firmy w zakresie realizowanej usługi.
  • jeśli jesteś naszym absolwentem otrzymujesz rabat podczas zapisu.
  • możesz wybrać szkolenie w dwóch akredytowanych ośrodkach ATUM Wrocław i ATUM Poznań
  • jeśli nie będziesz mógł/a wziąć udziału w szkoleniu w terminie, za który zapłaciłeś możesz wybrać kolejny termin.

Certyfikowany instalatora pomp ciepła z modułem hydraulicznym jest szkoleniem akredytowanym przez Urząd Dozoru Technicznego. Głównym celem szkolenia jest praktyczna nauka od podstaw montażu pomp ciepła wraz z podłączeniami hydraulicznymi.

Wiesz, że jeśli jesteś przedsiębiorcą, to potrzebujesz certyfikatu f-gazowego dla przedsiębiorców?
Jakie są wymagania?

  • Zatrudnia personel posiadający odpowiedni certyfikat dla personelu
  • Posiada i stosuje w głównym miejscu wykonywania działalności oraz we wszystkich oddziałach procedury prowadzenia działalności
  • Posiada w głównym miejscu wykonywania działalności oraz we wszystkich oddziałach wdrożony system dokumentowania czynności, wykonywanych przez personel posiadający odpowiedni certyfikat dla personelu
  • Dysponuje w głównym miejscu wykonywania działalności oraz we wszystkich oddziałach wyposażeniem technicznym spełniającym minimalne wymagania odpowiednie do zakresu prowadzonej działalności
  • Będąc osobą fizyczną nie został skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo przeciwko środowisku w związku z prowadzoną działalnością albo za takie przestępstwo nie zostały skazane osoby wchodzące w skład organów przedsiębiorcy będącego osobą prawną albo jednostką organizacyjną niebędącą osobą prawną.

O szkoleniu z instalacji pomp ciepła z modułem hydraulicznym

Certyfikowany instalator pomp ciepła z modułem rozszerzonym o montaż hydrauliczny skierowany jest do osób, które zupełnie od podstaw chcą nauczyć się wykonywać instalacje pomp ciepła wraz z podłączeniami hydraulicznymi. Przygotowaliśmy platformę z pompą ciepła, którą należy w całości złożyć oraz uruchomić. Zajęcia praktyczne realizujemy przez dwa dni z instruktażem i fizycznie wykonywanym montażem przez uczestników szkolenia. Szkolenie na instalatora pomp ciepła jest akredytowane, oznacza to, że po zrealizowanym szkoleniu otrzymasz od nas potwierdzenie ukończenia szkolenia i możesz w ciągu 12 miesięcy od momentu zakończenia szkolenia przystąpić do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego.

Kurs na montera instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody

Podczas szkolenia każdy z uczestników rozpoczyna montaż pompy ciepła od przygotowania stanowiska pracy, podwijanie kształtek gwintowanych czarnych, żeliwnych oraz mosiężnych (pakułą i pastą). Uczestnicy szkolenia z zakresu pomp ciepła wykonują zgrzewanie rur PP, zaciskanie stali, następnie składana zostaje instalacja oraz napełniany jest układ instalacji. Podczas szkolenia wykonywana jest próba ciśnieniowa oraz uruchomienie systemu.

Instalator pomp ciepła – szkolenie… i co dalej?

Certyfikowany instalator pomp ciepła z modułem hydraulicznym jest szkoleniem akredytowanym przez Urząd Dozoru Technicznego. Głównym celem szkolenia jest praktyczna nauka od podstaw montażu pomp ciepła wraz z podłączeniami hydraulicznymi. Na tym etapie będziesz mógł wykorzystywać swoje uprawnienia do montażu pomp ciepła!

Czego nauczysz się podczas szkolenia z montażu pomp ciepła?

  • Poznasz zasady działania pomp ciepła,
  • poznasz instalacje ogrzewania,
  • nauczysz się określać wartości obciążenia cieplnego budynków,
  • nauczysz się montażu, regulacji i sprawdzania elementów pompy ciepła, instalacji hydraulicznej czynnika grzewczego i chłodniczego,
  • poznasz i nauczysz się obsługiwać elektronarzędzie niezbędne w pracy montera,
  • wykonasz montaż instalacji,
  • ustawisz prawidłowe ciśnienie w instalacji,
  • wykonasz montaż grzejników, ogrzewania podłogowego oraz nauczysz się odpowietrzać instalację.

Po przeprowadzonym szkoleniu zyskasz uprawnienia do montażu pomp ciepła. Kurs będzie także potwierdzeniem zdobytych umiejętności jako montera instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody.

Postaw na profesjonalne szkolenia dla monterów pomp ciepła!

Certyfikowany kurs dotyczący pomp ciepła to doskonała okazja dla profesjonalistów z branży oraz osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy w temacie nowoczesnych rozwiązań grzewczych. W ramach tego intensywnego programu uczestnicy zostaną wyposażeni w niezbędne narzędzia przybliżające do uzyskania certyfikatów, które potwierdzą ich profesjonalizm oraz kompetencje. Nie wahaj się dłużej – zacznij poszerzać swoje umiejętności już dziś!

Moduły szkoleniowe

Moduł: Wprowadzenie do pomp ciepła

  • Zagadnienia ogólne:

    • Podstawy stosowanie pomp ciepła: przepisy krajowe oraz polskie normy dotyczące stosowania i wykorzystania pomp ciepła, koszty związane z montażem i użytkowaniem pomp ciepła, aspekty ekologiczne, BHP.

    Podstawowe właściwości fizyczne:

    • Zasady działania pomp ciepła: podstawowe definicje, terminy, wpływ warunków geotermalnych i termicznych na działanie pomp ciepła, obieg termodynamiczny w pompach ciepła, wydajność chłodnicza i cieplna pomp ciepła, podział i typy pomp ciepła, budowa, osprzęt dodatkowy, omówienie norm dotyczących czynników chłodniczych w pompach ciepła.

    Dolne źródła ciepła- rodzaje, charakterystyka:

    • Powietrze, woda, grunt, wykonanie, przepisy, normy oraz specyfikacje techniczne dotyczące dolnych źródeł.

    Górne źródła – instalacje grzewcze, podgrzew c.w.u., instalacje chłodzenia:

    • Instalacje centralnego ogrzewania, ciepłej wody, chłodzenia, normy oraz specyfikacje techniczne dotyczące instalacji grzewczych, chłodzenia, schematy hydrauliczne.

    Projektowanie instalacji grzewczych z pompami ciepła:

    • Określenie wartości obciążenia cieplnego budynku oraz wartości w zakresie ciepłej wody, wybór rodzaju instalacji grzewczych, określenie dolnego źródła, określenie rodzaju pracy pompy ciepła, zbiornik buforowy, przykłady obliczeniowe dla różnych obiektów, możliwość zastosowania pomp ciepła i wybór optymalnego rozwiązania, omówienie błędów najczęściej popełnianych przy projektowaniu instalacji solarnych, normy dotyczące stosowania zabezpieczeń, osprzętu dodatkowego, projektowania instalacji grzewczych opartych o pompy ciepła.

    Dobór, montaż, regulacja systemów:

    • Montaż, regulacja i sprawdzenie elementów instalacji pompy ciepła, montaż instalacji hydraulicznej czynnika grzewczego i chłodniczego, montaż zabezpieczeń instalacji pompy ciepła, uruchomienie i regulacja instalacji, uruchomienie i sprawdzenie poprawności działania poszczególnych elementów pompy ciepła, kontrola szczelności w układzie termodynamicznym, okresowe przeglądy instalacji pompy ciepła: serwisowanie i konserwacja, błędy w montażu/ serwisie pomp ciepła oraz ich usuwanie, warunki odbiory i dokumentacja techniczna instalacji, przekazanie instalacji do użytku.

    Komputerowe wspomaganie projektowania:

    • Wykonanie obliczeń symulacyjnych z wykorzystaniem aplikacji komputerowych, program WitoWP oraz arkusze doborowe dolnych źródeł.
Szkolenie zakończone