Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Okiem praktyka 16 sty 2018
Komfort klasy premium

fot. Galmet

Czy doskonałe, ekologiczne i niezwykle wydajne urzadzenia, jakim są nowoczesne pompy ciepła do c.o. i c.w.u. mogą być jeszcze lepsze? Nawet jeśli technologicznie są na najwyższym poziomie, to należy zadbać o maksymalne dopasowanie produktu do oczekiwań konsumentów i zapewnić im najwyższy komfort obsługi oraz zadowolenie z posiadania najnowocześniejszego rozwiązania. Tak właśnie zrobiła firma Galmet, oferując ich użytkownikom zdalne sterowanie pracą urządzenia w standardzie.

Pompy ciepła Maxima typu solanka-woda oraz Airmax2 typu powietrze-woda są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które od użytkownika nie wymagają jednak żadnego fachowego przygotowania i mogą być obsługiwane bez kłopotu, intuicyjnie – podobnie jak smartfon. Za sprawą nowoczesnego regulatora ustawianie funkcji systemu grzewczego opartego na pompie ciepła Maxima lub Airamax2 jest banalnie proste.

Komfort dla użytkowników…

Wygoda obsługi zarówno Maximy, jak i Airmax2 przewyższa konkurencyjne urządzenia, ponieważ producent oprócz sterowania za pomocą intuicyjnego regulatora w standardzie wprowadził również mozliwość zdalnego sterowania tymi pompami ciepła przez internet. To kolejna funkcja w pompach ciepła Galmet zwiekszająca poczucie bezpieczeństwa i komfortu użytkownika w procesie ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Moduł internetowy zainstalowany w Maximie i Airamx2 jest inteligentnym narzędziem, które pozwala na kontrolowanie i sterowanie pompą ciepła za pomocą dowolnego komputera lub smartfona podłączonego do sieci. System udostępnia te same funkcje, które osiągalne są bezpośrednio z panela pompy ciepła, np. ustawianie temperatury wody, temperatury w pomieszczeniu, wybór trybu pracy itp.

…i wygoda dla instalatora

Zdalny dostęp do pompy ciepła to również nowe możliwości dla instalatora, który w dowolnym momencie może sprawdzić parametry eksploatacyjne systemu grzewczego bez osobistej wizyty w domu klienta. System posiada funkcję kontroli oraz obsługi alarmów. Komunikaty alarmowe wysyłane są pocztą elektroniczną.

Schemat podłączenia modułu internetowego
Podłączenie modułu internetowego kablem ETHERNET RJ45 do punktów dostępowych przewodowej sieci internetowej LAN. Istnieje również możliwość zdalnego połączenia przy użyciu sieci bezprzewodowej WiFi.
 

 

Szybki podgląd bieżących parametrów.
Na przykład temperatur aktualnych i zadanych, temperatury zasilania i powrotu dolnego źródła (glikolu), czy też temperatury bufora lub zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Wizualizacja wybranego schematu instalacji.
Między innymi aktualnych temperatur w układzie oraz stanu pomp obiegowych w całym systemie grzewczym.

Archiwizacja danych i dostęp do historii.
Możliwość tworzenia wykresów dla dowolnego parametru w dowolnym przedziale czasowym. Podgląd historii alarmów pomocny dla instalatora w diagnozowaniu urządzenia.

Zdalny dostęp i funkcje serwisowe dla instalatorów.
Umożliwia w pełni zdalną kontrolę nad systemem grzewczym. Moduł internetowy znacznie ułatwia również pracę instalatorowi, który dzięki niemu zyskuje zdalny dostęp także do parametrów serwisowych.
 

Najważniejsze cechy modułu internetowego:

  • Współpraca z serwerem www.econet24.com, umożliwiającym zdalny dostęp do regulatora pompy ciepła.
  • Przewodowe lub bezprzewodowe (WiFi) połączenie z internetem.
  • Podgląd bieżących parametrów pracy regulatora pompy ciepła w przejrzystych „kafelkach”.
  • Wizualizacja stanu pracy instalacji wraz z aktualnymi parametrami w formie czytelnego schematu hydraulicznego.
  • Podgląd i dostęp do edycji parametrów regulatora (użytkownika i serwisowych).
  • Rejestrowanie głównych parametrów pracy regulatora i stanów alarmowych.
  • Możliwość powiadamiania e-mailem o stanach alarmowych regulatora.
  • Łatwe podłączenie i konfguracja

 

inż. Marek Balicz
Specjalista ds. pomp ciepła
kom. +48 664 916 519
m.balicz@galmet.com.pl

Galmet

Galmet https://galmet.com.pl

Galmet to polskia firma rodzinna z 35 – letnim doświadczeniem w branży grzewczej. To jeden z największych producentów urządzeń grzewczych w kraju i eksporter do prawie 30 krajów świata. Firma jest w czołówce najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, nasze centrum technologiczno – produkcyjne zapewnia jakość i najwyższe standardy. Stałe doskonalenie personelu i produktów przyczyniają się do powstania zaawansowanych technologicznie i ekologicznie systemów grzewczych dla indywidualnych gospodarstw domowych, budynków użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych.