Zapytaj o produkt
logo lg

Pompa Ciepła LG THERMA V R32 Split

Pompa ciepła LG THERMA V Split zapewnia ogrzewanie i ciepłą wodę bez użycia paliw kopalnych, jest więc rozwiązaniem niskoemisyjnym. Ten niezawodny system pompy ciepła gwarantuje elastyczność, jednocześnie oszczędzając miejsce dzięki różnym typom jednostek wewnętrznych.

Firma LG ma swój fabryczny serwis oraz współpracuje z Autoryzowanymi Partnerami Serwisowymi, dzięki czemu zyskujemy pewność opieki pozakupowej. Potwierdzeniem jakości pomp ciepła LG jest 5-letnia gwarancja na urządzenia.

LG THERMA V Split

Jak działa pompa ciepła
LG THERMA V Split R32

Wykorzystuje powietrze z zewnątrz jako źródło ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody.

LG THERMA V Split

Niezawodne ogrzewanie

THERMA V R32 Split zapewnia niezawodne i efektywne źródło ogrzewania pomieszczeń. Działa nawet w ekstremalnie niskiej temperaturze do -25°C. Dodatkowo podgrzewa wodę użytkową do temperatury 65°C.

LG THERMA V Split
LG THERMA V Split

Rewolucyjna sprężarka R1

Pompa ciepła została wyposażona w rewolucyjną sprężarkę R1. W tej zaawansowanej jednostce poprawiono ruch pochyły spirali, co pozwoliło zwiększyć ogólną sprawność i niezawodność urządzenia. Ponadto rozszerzono zakres działania sprężarki na 10-150 Hz.

Przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy

Pompa ciepła LG THERMA V Split R32 wykorzystuje przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32 o potencjale ocieplenia globalnego 675, czyli o 70% niższym niż czynnika R410A. Dzięki temu jest wysoce efektywnym energetycznie przyjaznym dla środowiska urządzeniem grzewczym.

LG THERMA V Split
LG THERMA V Split

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem

Pompa ciepła LG THERMA V Split R32 oferuje wygodną, inteligentną obsługę za pomocą intuicyjnego sterownika dotykowego. Prosty w nawigacji interfejs pozwala użytkownikom planować czas pracy i zmieniać ustawienia trybów, dzięki czemu mogą oni szybko dostosować wydajność do pory roku lub własnych preferencji. Co więcej, kompatybilność z aplikacją LG ThinQ™ na urządzenia mobilne pozwala obsługiwać urządzenie z dowolnego miejsca w domu lub poza nim.

Zdalne sterowanie z dowolnego miejsca

Za pomocą aplikacji LG ThinQ™ użytkownik może sterować systemem ogrzewania z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Zdalny dostęp do systemu ogrzewania zapewnia maksimum komfortu.

LG THERMA V Split
LG THERMA V Split

Łatwa i elastyczna instalacja

Pompę ciepła THEMRA V Split R32 można sprawnie zamontować w każdym domu. Integracja elementów wodnych z jednostką wewnętrzną znacznie ułatwia instalację i skraca jej czas. Ponadto przedłużono orurowanie układu czynnika chłodniczego do 50 m i umożliwiono podłączanie rur w trzech różnych kierunkach (z przodu, na boki i od tyłu), co pozwala na sprawniejszy montaż.

Przygotowanie do montażu

Na podstawie informacji z miejsca montażu instalatorzy mogą przygotować za pomocą narzędzia LG Heating Configurator wstępną konfigurację i zapisać ją na karcie pamięci w swoim biurze. Następnie na miejscu, instalatorzy mogą włożyć tę kartę do gniazda z tyłu zdalnego sterownika, aby aktywować tę konfigurację. Umożliwia to szybką i bezproblemową pracę instalatorów.

LG THERMA V Split
LG THERMA V Split

Szybkie i sprawne serwisowanie

Kompleksowe rozwiązanie grzewcze z wbudowanymi głównymi komponentami pozwala na łatwą instalację bez dodatkowej pracy związanej z układem czynnika chłodniczego. Wystarczy odkręcić trzy śruby, aby instalator mógł sprawdzić urządzenie i przeprowadzić naprawę. Dodatkowo filtry do oczyszczania wody zamontowano za pomocą zacisków w sposób umożliwiający łatwy dostęp bez użycia dodatkowych narzędzi.

Typoszereg pomp ciepła LG THERMA V

LG Electronics oferuje powietrzne pompy ciepła typu split oraz monoblok. Urządzenia te przeznaczone są do produkcji ciepłej wody użytkowej, na cele centralnego ogrzewania oraz chłodzenia w niemal wszystkich obiektach budowlanych – zarówno istniejących, jak i modernizowanych. Większość pomp ciepła LG THERMA V ma możliwość pracy w temperaturze zewnętrznej od -25°C do 35°C , co umożliwia pompie zachowanie wysokiej efektywności oraz niezawodną pracę niezależnie od warunków otoczenia. Dodatkowo, temperatura zewnętrzna nie ogranicza eksploatacji pompy , ponieważ urządzenia mają wbudowane grzałki elektryczne lub dostępne jako opcja. Większość modeli pomp ciepła LG THERMA V jest wyposażonych w ekologiczny czynnik R32, które przy użyciu energii elektrycznej (25%) oraz energii odnawialnej z powietrza (75%) podgrzewa wodę do temperatury do 65°C. Dzięki temu pompy ciepła THERMA V można stosować w instalacjach nisko- i wysokotemperaturowych.

LG THERMA V Split
LG THERMA V Split

Dofinansowanie

22 kwietnia ruszyła nowa edycja programu Mój Prąd, która obejmuje nie tylko mikroinstalacje fotowoltaiczne, ale też urządzenia dodatkowe, takie jak pompy ciepła powietrze-woda. Wsparcie finansowe przeznaczone jest dla prosumentów, którzy na dzień składania wniosku posiadają przyłączoną mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy od 2 kWh do 10 kWh i rozliczają się za wyprodukowaną energię elektryczną w systemie net-billing lub złożą dokumenty potwierdzające, że są w trakcie zmiany systemu rozliczeń. Większość pomp ciepła LG spełnia kryteria programu dotyczące podwyższonej klasy energetycznej, czyli dla temperatury zasilania 55ᵒC mają klasę energetyczną A++, więc wysokość dopłat może wynieść do 19,400 zł. W przypadku pozostałych modeli LG można ubiegać się o dofinansowanie w kwocie do 12,600 zł. Dofinansowanie można uzyskać również z programów rządowych takich jak Czyste Powietrze, Stop Smog oraz Ciepłe Mieszkanie, a także w ramach wojewódzkich, gminnych lub miejskich dotacji do wymiany starego źródła ciepła na bardziej ekologiczne. W tym drugim przypadku wysokość dopłat ustalana jest przez lokalne władze, dlatego warto śledzić informacje na ten temat w odpowiednich dla swojej miejscowości urzędach.Zapytaj o produkt