Zapytaj o produkt
logo lg

LG Therma V Monobloc S

THERMA V Monobloc S jest drugą generacją Monobloców LG na czynnik R32. Charakteryzuje się niskim poziomem hałasu oraz najlepszą wydajnością w serii THERMA V. Zintegrowanie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej w jednej obudowie pozwala podłączyć pompę ciepła z instalacją wyłącznie za pomocą rur wodnych.

Pompa ciepła THERMA V Monobloc S zapewnia doskonałą wydajność grzewczą, szczególnie w niskich temperaturach otoczenia, jednocześnie obniżając emisję dwutlenku węgla dzięki czynnikowi R32.

  • LG Therma V Monobloc S
  • LG Therma V Monobloc S
  • LG Therma V Monobloc S
  • LG Therma V Monobloc S
  • LG Therma V Monobloc S
  • LG Therma V Monobloc S
LG Therma V Monobloc S

Jak działa pompa ciepła
LG Therma V Monobloc S

Ciepło generowane przez jednostkę zewnętrzną pompy poprzez wymianę ciepła z powietrzem jest przekazywane do domowego zbiornika wody oraz wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej.

LG Therma V Monobloc S
LG Therma V Monobloc S

Cichsze działanie

Najnowsze urządzenie LG Therma V Monobloc S oferuje zwiększoną wydajność i cichszą pracę. W trybie Low Noise urządzenie generuje dźwięk na poziomie zaledwie 35 dB(A), czyli na niższym niż panuje w przeciętnej bibliotece. Dzięki temu THERMA V Monobloc S z łatwością spełnia surowe europejskie przepisy dotyczące hałasu, nawet gdy jest zainstalowana w odległości zaledwie czterech metrów od sąsiedniego domu.

Jeszcze większa elastyczność instalacji

Pompa ciepła LG Therma V Monobloc S spełnia ustawowe wymogi, aby poziom hałasu w godzinach od 22:00 do 6:00 nie przekraczał 35 dB(A). Urządzenie może być zainstalowane w odległości do 4 metrów od sąsiednich domów.

LG Therma V Monobloc S

Niezawodne ogrzewanie

LG Therma V Monobloc S zapewnia niezawodne i efektywne źródło ogrzewania pomieszczeń. Działa nawet w ekstremalnie niskiej temperaturze sięgającej -25°C. Dodatkowo podgrzewa wodę użytkową do temperatury 65°C.

LG Therma V Monobloc S
LG Therma V Monobloc S

Rewolucyjna sprężarka R1

Pompa ciepła została wyposażona w rewolucyjną sprężarkę R1. W tej zaawansowanej jednostce poprawiono ruch pochyły spirali, co pozwoliło zwiększyć ogólną sprawność i niezawodność urządzenia. Ponadto rozszerzono zakres działania sprężarki na 10-150 Hz.

Przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy

Pompa ciepła LG Therma V Monobloc S wykorzystuje przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32 o potencjale ocieplenia globalnego 675, czyli o 70% niższym niż czynnika R410A. Dzięki temu jest wysoce efektywnym energetycznie przyjaznym dla środowiska urządzeniem grzewczym.

LG Therma V Monobloc S
LG Therma V Monobloc S

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem

Pompa ciepła THERMA V R32 Monobloc S oferuje wygodną, inteligentną obsługę za pomocą intuicyjnego sterownika dotykowego. Prosty w nawigacji interfejs pozwala użytkownikom planować czas pracy i zmieniać ustawienia trybów, dzięki czemu mogą oni szybko dostosować wydajność do pory roku lub własnych preferencji. Co więcej, kompatybilność z aplikacją LG ThinQ™ na urządzenia mobilne pozwala obsługiwać urządzenie z dowolnego miejsca w domu lub poza nim.

Zdalne sterowanie z dowolnego miejsca

Za pomocą aplikacji LG ThinQ™ użytkownik może sterować systemem ogrzewania z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Zdalny dostęp do systemu ogrzewania zapewnia maksimum komfortu.

LG Therma V Monobloc S

Szybka i łatwa instalacja

Część hydrauliczna jednostki zewnętrznej pompy ciepła LG Therma V Monobloc S składa się z trzech głównych elementów: płytowego wymiennika ciepła, pompy wody oraz zbiornika wyrównawczego.

LG Therma V Monobloc S
LG Therma V Monobloc S

Łatwe serwisowanie

Kompleksowe rozwiązanie grzewcze z wbudowanymi głównymi komponentami pozwala na łatwą instalację bez dodatkowej pracy związanej z układem czynnika chłodniczego. Wystarczy odkręcić trzy śruby, aby instalator mógł sprawdzić urządzenie i przeprowadzić naprawę. Dodatkowo filtry do oczyszczania wody zamontowano za pomocą zacisków w sposób umożliwiający łatwy dostęp bez użycia dodatkowych narzędzi.

Przygotowanie do montażu

Na podstawie informacji z miejsca montażu instalatorzy mogą przygotować za pomocą narzędzia LG Heating Configurator wstępną konfigurację i zapisać ją na karcie pamięci w swoim biurze. Następnie na miejscu, instalatorzy mogą włożyć tę kartę do gniazda z tyłu zdalnego sterownika, aby aktywować tę konfigurację. Umożliwia to szybką i bezproblemową pracę instalatorów.

LG Therma V Monobloc S

Szybkie i sprawne serwisowanie

W pilocie można zapisać do 50 pozycji historii, co ułatwia identyfikację przyczyn awarii na podstawie danych historycznych oraz umożliwia szybkie znalezienie rozwiązania.

LG Therma V Monobloc S

Typoszereg pomp ciepła THERMA V

LG Electronics oferuje powietrzne pompy ciepła typu split oraz monoblok. Urządzenia te przeznaczone są do produkcji ciepłej wody użytkowej, na cele centralnego ogrzewania oraz chłodzenia w niemal wszystkich obiektach budowlanych – zarówno istniejących, jak i modernizowanych. Większość pomp ciepła LG THERMA V ma możliwość pracy w temperaturze zewnętrznej od -25°C do 35°C , co umożliwia pompie zachowanie wysokiej efektywności oraz niezawodną pracę niezależnie od warunków otoczenia. Dodatkowo, temperatura zewnętrzna nie ogranicza eksploatacji pompy THERMA V, ponieważ urządzenia mają wbudowane grzałki elektryczne lub dostępne jako opcja. Większość modeli pomp LG THERMA V jest wyposażonych w ekologiczny czynnik R32, które przy użyciu energii elektrycznej (25%) oraz energii odnawialnej z powietrza (75%) podgrzewa wodę do temperatury do 65°C. Dzięki temu pompy ciepła THERMA V można stosować w instalacjach nisko- i wysokotemperaturowych.

LG Therma V Monobloc S


Zapytaj o produkt