Oczyszczacze powietrza – filtry – rodzaje i zastosowanie | Carline

21 lut 2018 Wszyscy dbamy o zdrowie – dieta, sport, aktywny tryb życia.. I całe szczęście! Pytanie, czy w tym wszystkim dbamy też o jakość powietrza jakim oddychamy? Zastanawiamy się, co codziennie przedostaje się do naszych płuc? Rozwój przemysłu, transportu czy wprowadzanie w życie nowych technologii powoduje wzmożoną emisje szkodliwych substancji w powietrzu. Nikt jednak nie wyobraża...

Kiedy pompa ciepła działa najefektywniej?

15 lut 2018 1 Pompy ciepła są coraz częściej wybierane przez inwestorów budujących dom i modernizujących stare instalacje. Przed zakupem urządzeń warto wiedzieć, w jakich warunkach spisują się one najlepiej, aby w pełni wykorzystać ich możliwości.

Rekuperatory w systemie rozproszonym – wentylacja przyszłości

13 lut 2018 7 Zwykle rozważaniom na temat montażu centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła towarzyszy ten sam dylemat: jak rozprowadzić i ukryć kanały wentylacyjne? Ma to szczególną wagę w przypadku już zamieszkałych obiektów, gdzie wszystkie prace wykończeniowe zostały już wykonane. Na szczęście wymyślono na to radę – rekuperację rozproszoną.

Zasada działania klimatyzacji

13 lut 2018 Klimatyzatory stają się coraz częstszym wyposażeniem i to nie tylko w biurach, ale również i domach mieszkalnych. Jeśli zastanawiałeś się, w jaki cudowny sposób z klimatyzatora spływa zimne, przyjemne powietrze – zaraz rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Eco-miasto 2017

9 lut 2018 Problemu z zanieczyszczeniem powietrza nie rozwiąże się tylko debatując nad nim. Liczą się konkretne działania, które już teraz mają wpływ na jakość powietrza oraz na zdrowie mieszkańców. W konkursie Eco-Miasto nagradzane są najlepsze praktyki walki ze smogiem.

Nawilżanie powietrza w rolnictwie

9 lut 2018 Niezbędnym elementem upraw szklarnianych i grzybów jest zapewnienie odpowiednich warunków klimatycznych, temperatury i wilgotności powietrza. Systemy mgłowe ponadto mogą rozpylać nawozy i środki ochrony roślin zapewniając bardzo dokładne pokrycie liści.

Jakie rodzaje palników są w kotłach gazowych i olejowych?

6 lut 2018 Kluczowym elementem kotła zasilanego gazem i olejem jest palnik. W dużej mierze to właśnie od tego jak został skonstruowany zależy efektywność cieplna urządzenia, ale również jego trwałość, stopień wykorzystania paliwa, czystość spalin oraz bezpieczeństwo użytkowników.

Klasyfikacja filtrów powietrza wg EN779:2012 i ISO 16890

31 sty 2018 Temat filtracji powietrza pojawia się zawsze w okresach wzmożonej emisji spalin, szczególnie tej związanej z ogrzewaniem budynków. Raport WHO wskazuje, że 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej jest znajduje się w Polsce (choć WHO zastrzega, że w zestawieniu znalazły się tylko miasta, które robią pomiary jakości powietrza).

Koncepcja podstawowa Deep water source cooling

31 sty 2018 Koncepcja podstawowa Deep water source cooling. Woda jest najbardziej gęsta w temperaturze 3,98 °C (39,16 °F) przy standardowym ciśnieniu atmosferycznym. Tak więc gdy woda schładza się poniżej 3,98 °C, zmniejsza gęstość i wzrasta. Ponieważ temperatura wzrasta powyżej 3,98 °C, gęstość wody również spada i powoduje jej wzrost, dlatego jeziora są cieplejsze na powierzchni w...

Kiedy warto zainstalować kocioł olejowy?

29 sty 2018 Sposobów na ogrzanie domu i uzyskanie c.w.u. jest przynajmniej kilkanaście. Kotły olejowe należą do jednych z nich i stanowią ciekawą alternatywą dla pozostałych technologii, np. kotłów gazowych. Dlaczego?

Ciepła woda z powietrznej pompy ciepła do c.w.u.

26 sty 2018 Uzyskanie ciepłej wody użytkowej może przebiegać na wiele różnych sposobów. Jednym z korzystniejszych dla użytkownika rozwiązań jest montaż niezależnej pompy ciepła do podgrzewania c.w.u. Urządzenie poza realizacją swojego głównego zadania, posiada także wiele innych zalet, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego źródła c.w.u.