Wiadomości 10 sty
Smay
Zapisz się na bezpłatne szkolenie dla architektów i projektantów – ArchiVent

fot. Smay

Instalacje związane z czynną ochroną przeciwpożarową budynków stały się w minionych latach jednym z bardziej skomplikowanych zagadnień w procesie projektowym. Dlatego już dziś zapraszamy Państwa na dwa merytoryczne szkolenia dla projektantów i architektów z zakresu wentylacji pożarowej i bytowej – ArchiVent.

Program jest dedykowany architektom i projektantom, którzy chcą pozyskać nową wiedzę w zakresie wentylacji pożarowej i bytowej.

Szkolenie ArchiVent, to:

  • Maksimum wiedzy, praktyczne wskazówki i case study projektowe
  • Prezentacje szkoleniowe prowadzone przez doświadczonych projektantów i architektów
  • Regionalne spotkanie profesjonalistów – wymiana myśli, wiedzy, spotkanie po godzinach w gronie specjalistów
  • Możliwość indywidualnych konsultacji projektowych

Miejsce i data szkoleń:

  • 15 stycznia 2020 roku – Opole
  • 20 stycznia 2020 roku – Bydgoszcz

Zapisz się na szkolenie w Opolu Zapisz się na szkolenie w Bydgoszczy

Szkolenie będzie składać się z czterech paneli tematycznych – prowadzonych przez doświadczonych szkoleniowców i praktyków:

  • Wstęp do projektowania urządzeń przeciwpożarowych, wytyczne prawne, branżowe i przykłady – Mariusz Sobczak, architect
  • Sposoby zabezpieczenia klatek schodowych i ich wpływ na architekturę oraz aranżację obiektu – Janusz Majcherczyk – projektant instalacji sanitarnych firma SMAY
  • O czym należy pamiętać przy zmianie aranżacji pomieszczeń wyposażonych w wentylację pożarową – budynki wysokie i wysokościowe – Wojciech Łochnicki, dział wsparcia technicznego SMAY
  • Nowoczesne rozwiązania BIM usprawniające pracę architektów i projektantów – Łukasz Pilch, dział projektowy SMAY

W pierwszej kolejności autorzy szkoleń kładą nacisk na uwarunkowania prawne związane z doborem i projektowaniem urządzeń przeciwpożarowych, sposoby zabezpieczania klatek schodowych i ich wpływ na architekturę, aranżację pomieszczeń wyposażonych w wentylację pożarową w budynkach wysokich i wysokościowych. Kolejne ważne elementy, poruszane na szkoleniach i stanowiące coraz częściej nieodzowny element projektu, to nowoczesne rozwiązania BIM oraz systemy wymiany informacji związanych z ochroną przeciwpożarową, które w znaczący sposób mogą się przyczynić do usprawnienia pracy projektowej.

Szkolenia prowadzone będą pod patronatem Izby Architektów Rzeczypospolitej Polski w formie szkoleń prowadzanych on-line oraz w okręgowych izbach architektów w różnych miastach Polski.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnej porady specjalistów w zakresie wentylacji pożarowej i ochrony budynków dotyczącej tematów poruszonych na szkoleniu.

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!