Wiadomości 20 mar
YIT kupuje grunt pod kolejną inwestycję w Warszawie

Fiński deweloper YIT został właścicielem blisko 6-hektarowej działki w Warszawie, na której powstanie osiedle obejmujące ponad 600 mieszkań. Nowa inwestycja o nazwie Nordic Bemowo będzie realizowana w kilku etapach.

Nowo zakupiony grunt jest położony na warszawskim Bemowie. Prace koncepcyjne oraz projektowe nad Nordic Bemowo już się rozpoczęły. – Jednym z największych atutów naszej nowej inwestycji jest bez wątpienia lokalizacja – osiedle Nordic Bemowo będzie położone niedaleko dwóch nowopowstających stacji II linii metra. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli świetne połączenie z centrum miasta, żyjąc jednocześnie z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Bliskość Parku Górczewska, liczne sklepy oraz placówki oświatowe z pewnością czynią tę okolicę szczególnie przyjazną dla rodzin z dziećmi – mówi Marc Sadowski, dyrektor ds. rozwoju YIT w Polsce.

Podobnie jak w przypadku swoich pozostałych inwestycji, YIT zamierza postawić na najlepsze fińskie standardy budownictwa oraz aranżacji przestrzeni.

YIT buduje w Warszawie od blisko 3 lat. Firma rozpoczęła od projektu Nordic Mokotów z 340 mieszkaniami u zbiegu al. Sikorskiego oraz ul. Pory. Obecnie realizuje ostatni budynek, w którym znajdą się 124 lokale. Postępują też prace na osiedlu Aroma Park, które powstaje na terenie historycznej drożdżowni Henryka Bienenthala. W tej lokalziacji zaplanowano ponad 400 mieszkań. Obecnie realizowane są dwa pierwsze budynki, w których znajdzie się 171 lokali. Z kolei u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej fiński deweloper zamierza zbudować największy w Europie co-living pod nazwą Smartti Mokotów. W bliskiej odległości, przy ul. Kłobuckiej 25, YIT zrealizuje osiedle mieszkaniowe Parkur Residence na 400 lokali.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu