Sevra pompa ciepła
Wiadomości 17 sie 2020
Warszawski deweloper spokojny o tegoroczne wyniki

Spółka Victoria Dom podała wyniki finansowe za pierwsze półrocze br. Deweloper wypracował w tym okresie 103,1 mln zł przychodów oraz 0,5 mln zł zysku netto. Większość przekazań zakończonych inwestycji planuje w drugiej połowie roku. Zarząd spółki zakłada, że tegoroczne wyniki będą porównywalne z osiągniętymi rok wcześniej.

Victoria Dom osiągnęła w pierwszym półroczu br. 103,1 mln zł przychodów. Stanowi to 23% rocznej sprzedaży ubiegłego roku. Spółka tradycyjnie przekazuje zakończone inwestycje głównie w drugiej połowie roku. W 2019 r. przychody w okresie lipiec – grudzień stanowiły 97% rocznej sprzedaży, natomiast w 2018 r. odpowiednio 96%. – W tym roku również większość przekazań zakończonych projektów planujemy w drugiej połowie roku. Aktualnie mamy zakontraktowane ponad 90% mieszkań, które będą oddawane w tym roku i blisko 50% planowanych do oddania w przyszłym roku. W efekcie zakładamy, że wyniki za cały 2020 rok z działalności w Polsce będą na zbliżonym poziomie do uzyskanych rok wcześniej - mówi Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.  

W pierwszych sześciu miesiącach br. Grupa osiągnęła ponad 0,5 mln zł zysku netto wobec 8,1 mln zł straty netto poniesionej w analogicznym okresie poprzedniego roku. W całym minionym 2019 roku Victoria Dom wypracowała 439,4 mln zł przychodów oraz 87,9 mln zł zysku netto.

Deweloper na koniec czerwca br. posiadał w swojej ofercie 503 mieszkania w ramach prowadzonych 17 inwestycji w 7 lokalizacjach. Większość dostępnych do sprzedaży mieszkań dotyczy 4 inwestycji wprowadzonych w pierwszych sześciu miesiącach br., które powiększyły ofertę o około 550 lokali.  

– Planujemy dalszy wzrost skali swojej działalności wykorzystując posiadany bank ziemi – podkreśla Waldemar Wasiluk. Jego zdaniem sytuacja na rynku powoli poprawia się, chociaż widać spowolnienie związane z klientami planującymi zakup mieszkań na wynajem. – Banki wracają powoli do finansowania klientów w trochę okrojony sposób niż przed wybuchem epidemii, więc osoby kupujące mieszkania dla siebie mają możliwość finansowania go przy bardzo niskich stopach procentowych. Obecnie największym wyzwaniem w rozwoju naszego biznesu jest uzyskiwanie decyzji administracyjnych, a także duże opóźnienia w ich wydawaniu i zaostrzające się wymagania ze strony administracji. Wpływa to na ceny mieszkań i opóźnia możliwość budowy kolejnych inwestycji – dodaje Wasiluk.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu