Wiadomości 6 mar
W Poznaniu powstanie hotel Marriott | Inwestycje

Pracownia architektoniczna Chapman Taylor przygotowuje projekt przebudowy kompleksu Kupiec Poznański. Obiekt zyska skrzydło hotelowe, w którym będzie działał Marriott.

Handlowo-biurowy kompleks Kupiec Poznański powstał w 2001 roku. Skrzydło hotelowe zlokalizowane będzie w zachodniej części budynku, z głównym wejściem od strony pl. Wiosny Ludów. Znajdzie się w nim ok. 150 pokoi, restauracja, bar, a także sale konferencyjne i wielofunkcyjne. Właśnie podpisano umowę z międzynarodową siecią hotelową Marriott. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Kupiec Poznański Real Estate. Za projekt przebudowy odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Chapman Taylor, która pracuje z biurem inżynieryjnym WSP Polska.

- Zmieniamy nieco charakter naszego obiektu, chcąc wykorzystać jak najlepiej naszą lokalizację w pobliżu Starego Rynku oraz skorzystać z coraz większego ruchu turystycznego w Poznaniu. Oprócz nowoczesnego hotelu, zmieniamy również profil galerii handlowej, która w większym zakresie będzie nastawiona na turystów – mówi Stanisław Szyszka, wieloletni prezes Kupca Poznańskiego.

Inwestycja będzie realizowana w lata 2020-2022. Oprócz budowy wnętrz hotelowych przewidziano również prace związane z przebudową elewacji.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu