Wiadomości 24 maj

W pierwszym etapie projektu powstanie 20 624 mkw. powierzchni. Biurowiec będzie ubiegał się o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Face2Face Business Campus wyrośnie przy skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Chorzowskiej w Katowicach. Nazwa budynku odzwierciedla założenia architektoniczne. Dwa budynki, siedmiokondygnacyjny i piętnastokondygnacyjna dominanta, zwrócone są do siebie twarzą w twarz. Za projekt odpowiada Grupa 5 Architekci, aranżacje przestrzeni między budynkami to dzieło katowickiego Biura Projektowego Małeccy.

- Face2Face Business Campus to kolejna po A4 Business Park inwestycja biurowa Echo Investment w Katowicach. Tworzymy komfortowe miejsce pracy, odpowiadające na potrzeby ludzi biznesu, ale jednocześnie chcemy czegoś więcej – tworzenia społeczności wokół tego miejsca, którą połączą relacje, a nie tylko praca. Stąd tak wiele pomysłów aranżacji przestrzeni wspólnych. W Katowicach będziemy promować otwartość, zachęcać do skracania dystansu i dostrzegania atutów nawiązywania trwałych relacji – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalny w Dziale Biur Echo Investment. 

Obok dwóch budynków z blisko 46 tys. mkw. powierzchni biurowej znajdą się patio z zielenią, wewnętrzne place otwarte również dla mieszkańców Katowic, strefy wypoczynku, strefy co-workingowe. Projekt będzie ubiegał się o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

- Biura zostaną wyposażone w szereg eko rozwiązań, miedzy innymi energooszczędne systemy klimatyzacji i wentylacji, przyjazne oświetlenie LED sprzyjające pracy. W kompleksie powstaną stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca parkingowe dla rowerów. Ludzie przyjeżdżający do pracy rowerem mogą skorzystać z szafek i natrysków. Wisienką na torcie będą zielone przestrzenie, które są kluczową częścią wspólnych placów. Oddamy miastu miejsce, które będzie „zielonymi płucami” tej części Katowic – mówi Piotr Kozłowski, kierownik zespołu architektów w Dziale Biur Echo Investment. 

Cały projekt obejmie łącznie ponad 46 tys. m kw. powierzchni. Na podziemnych parkingach oraz wokół budynków przewidziano 765 miejsc parkingowych. Budowa pierwszego etapu, w którym powstanie 20 624 mkw., ma zakończyć się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2019 r. Do realizacji biurowca, od strony ulicy zostanie wykorzystana prefabrykowana elewacja, która pozwoli zmniejszyć hałas i skrócić czas budowy, natomiast od strony dziedzińca na elewacji pojawi się szkło doświetlające wnętrze i otwierające go na zielone otoczenie.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift