Wiadomości 6 mar
W Gdyni powstanie terminal promowy | Inwestycje

W gdyńskim porcie rozpoczyna się budowa nowego publicznego terminalu promowego. Inwestycję zrealizuje firma Doraco. Prace potrwają do końca 2021 roku.

W siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia podpisano umowę na realizację nowego terminalu promowego. Prace wykona, wyłoniona w drodze przetargu, Korporacja Budowlana Doraco. Koszt inwestycji wynosi ponad 235 milionów złotych. Terminal powstanie przy basenie im. Marszałka Piłsudskiego – przy nabrzeżach Polskim i Fińskim. Projekt zakłada budowę budynku, przed którym powstaną parkingi, perony do obsługi komunikacji publicznej oraz miejsca postojowe. Do obsługi pasażerów przewidziano osobną część obiektu. Galeria pasażerska połączy terminal ze stanowiskiem promowym. W ramach inwestycji stworzony będzie też magazyn i przebudowane zostaną m.in. nabrzeża o długości ok. 600 metrów oraz drogi dojazdowe i tory kolejowe.

– Projekt przewiduje budowę terminalu wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Mowa tutaj o budynku dworca, galerii komunikacyjnej, magazynach z funkcją składu celnego, parkingach, placu check-in dla samochodów zarówno  ciężarowych jak i osobowych oraz obszarze general cargo do obsługi naczep intermodalnych. Przebudowie poddany zostanie również układ komunikacyjny do wschodniej części Portu Gdynia w rejonie Węzła Ofiar Grudnia ‘70. Dodatkowe pasy ruchu oraz wydłużenie istniejących zwiększą przepustowość drogową i usprawnią procesy transportowe z i do portu – mówi Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu