Wiadomości 4 lut
LG
Trendy HVAC 2019

fot. strefaklimatyzacji.pl

Nowy Rok za nami, jesteśmy podekscytowani nadchodzącymi nowościami w zakresie systemów HVAC. Branża ta wciąż rozkwita, a my jesteśmy dumni z dostarczania jej zaawansowanych rozwiązań i bycia w ścisłej czołówce. Wraz z początkiem Nowego Roku przyjrzyjmy się najważniejszym trendom w branży w 2019 r. i sprawdźmy jak LG Air Solution znacznie je wyprzedza dostarczając klientom innowacyjne produkty.

Ekspansja automatyzacji kontroli w budynkach komercyjnych

Ponieważ gałąź automatyki i sterowania nowoczesnymi budynkami wciąż się rozwija, możemy spodziewać się, że rozszerzy się ona także na bardziej zróżnicowane i złożone rynki. Wśród nich możemy wymienić handel detaliczny, służbę zdrowia czy hotelarstwo. Systemy HVAC są ściśle związane z rozwojem tych rynków. Ewolucja ta zmierza bardziej ku zaawansowanemu monitorowaniu, sterowaniu i automatyzacji  warunkami wewnętrznymi pomieszczenia w oparciu o temperaturę, wilgotność, obłożenie gośćmi hotelowymi, pacjentami czy poziomem stężenia CO2 w powietrzu. Nowe rozwiązania HVAC spowodują także pełną integrację z systemami automatyki budynkowej BMS (Building Management System).
LG Air Solution jest o krok do przodu dzięki narzędziom i rozwiązaniom takim jak bramki komunikacyjne LG BMS Gateway. Umożliwiają one kompleksową integrację systemów LG z  automatyką BMS danego obiektu. Sterowanie może odbywać się po różnych protokołach komunikacji w celu płynnej automatyzacji i kontroli . Firma LG we wszystkich rozwiązaniach HVAC oferuje także zaawansowane funkcje wykrywania i kontroli wspomnianych wcześniej parametrów takich jak temperatura, wilgotność czy poziom stężenia CO2.

Wymagane wyższe wskaźniki w kotłach grzewczych

Zmieniające się przepisy i ustawodawstwo kładą coraz większy nacisk na wydajność kotłów grzewczych i innych systemów. Wymogi prawne dotyczące wydajności silników i wentylatorów w rozwiązaniach grzewczych spowodują z czasem przejście na systemy zasilane elektrycznie. Systemy te będą również dążyły do drastycznego ograniczenia szkodliwych emisji i zanieczyszczeń. LG niezmiennie dostarcza rozwiązania, które od dawna odpowiadają temu zapotrzebowaniu. LG Therma V oszczędza do 40% zużycia energii dzięki sprężarce inwerterowej i zaawansowanej technologii wentylatorów. Dodatkowo, wynik 75% naturalnej absorpcji odnawialnej energii AWHP (powietrzno-wodne pompy ciepła) od LG, sprzyja mniejszemu zużyciu paliw kopalnych i emisji CO2. Zaawansowane sterowanie i monitoring w Therma V czyni z niej lidera w zakresie efektywności systemów grzewczych.

Bardziej intuicyjnie połączenie produktów HVAC

Zapotrzebowanie na serwis i konserwację w systemach HVAC jest wysokie, gdyż potencjalne przecieki i inne niesprawności mogą spowodować ogromne szkody. Inteligentne technologie z funkcjami monitorowania operacyjnego staną się z czasem niezbędne w branży. Firma LG oferuje intuicyjne narzędzia do monitorowania i proaktywnej konserwacji. Mobile LGMV to narzędzie do konserwacji i rozwiązywania problemów w systemach klimatyzacji Multi V. Składa się z modułu komunikacji bezprzewodowej i darmowej aplikacji, dostępnej dla smartfonów z systemem Android i iOS. LG SIMs (system monitorowania systemu smartfonem) zasadniczo składa się z prostego modułu komunikacji bezprzewodowej, który przesyła dane z czujników w zewnętrznym urządzeniu HVAC i umożliwia monitorowanie informacji o cyklu i operacjach z jednostki zewnętrznej. Łączność systemowa z rozwiązaniami LG daje również użytkownikom i technikom.

Komercyjne urządzenia HVAC starają się spełnić wymagania dotyczące wydajności

Standardy wydajności napędzają innowacje w dużych jednostkach zewnętrznych. Napędy o zmiennej częstotliwości lub o zmiennej prędkości będą umieszczane w nowych aplikacjach. Koszty „gotowych” rozwiązań  nie będą już określać standardów wydajności w branży, ponieważ wymogi przepisów będą miały priorytet. Skuteczność firmy LG już wyprzedza stawkę. Sprężarka inwerterowa LG  pracująca w urządzeniach, podnosi wydajność i efektywność. Inteligentna kontrola rozwiązań Multi V sprawia, że systemy LG są najbardziej wydajne na rynku.

Nowoczesne rozwiązania HVAC rozszerzają się na poprawę jakości powietrza

Automatyzacja odegra większą rolę w monitorowaniu i kontroli jakości powietrza. Połączone monitorowanie w czasie rzeczywistym zapewnia użytkownikom bardziej wiarygodne informacje o powietrzu w ich domach i obiektach. Zaawansowane czujniki i konfiguracje wykrywają szkodliwe cząsteczki i poziomy stężenia CO2, jednocześnie automatycznie podejmując działania, aby wprowadzić świeże powietrze do środowiska. Czujniki LG i systemy filtracji działają w połączonych środowiskach, aby zapewnić wysoką jakość powietrza. Wentylacja i cyrkulacja powietrza dostarczana w rozwiązaniach LG takich jak Multi V, centrale wentylacyjne czy odzyskiwanie energii, zapewniają najczystsze powietrze w każdym środowisku. Szkodliwe cząsteczki zanieczyszczeń i CO2 są wykrywane przez zaawansowane czujniki w rozwiązaniach LG i dane te są udostępniane w tych systemach, aby zarządzać wentylacją, filtracją i dystrybucją powietrza.

Rok 2019 zadowala nas już teraz innowacjami, które pojawią się na rynku HVAC. Cieszymy się, że możemy dostarczać klientom usługi i produkty w najwyższej oczekiwanej jakości. Mamy też nadzieję, że zarówno dla nas jak i wszystkich Państwa ten rok będzie najlepszy!

Źródło: sterfaklimatyzacji.pl

LG