Wiadomości 25 lut
Textorial Park - rewitalizacja na dużą skalę

Druga część kompleksu Textorial Park w Łodzi obejmuje rewitalizację dwóch zabytkowych magazynów bawełny oraz budowę obiektu biurowego. Projekt znalazł się wśród 10 najlepszych na świecie wg certyfikacji ekologicznej BREEAM 2018.

Zlokalizowana na Księżym Młynie inwestycja Textorial Park zaoferuje łącznie niemal 26 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Projekt rewitalizacji realizuje firma St. Paul's Developments Polska. Realizacja drugiego etapu - rewitalizacja dwóch zabytkowych magazynów bawełny oraz budowa obiektu biurowego – ma rozpocząć się w tym roku.

- To pierwsza tego typu rewitalizacja w Łodzi. Zwykle stare mury ceglane odnawiano z zewnątrz, od środka zasłaniając je płytami kartonowo-gipsowymi czy tynkiem. W Textorialu wewnętrzna ściana będzie przeszklona i zostanie odsunięta od muru o około 70 cm. Dzięki temu we wszystkich pomieszczeniach na parterze budynków magazynowych będzie widać starą ceglaną ścianę – opowiada Robert Strzeński z Horizone Studio, główny projektant Textorial Park II.

Rewitalizowany ponad 2-hektarowy teren byłej fabryki tekstyliów zaprojektowany został nie tylko z myślą o przyszłych pracownikach, ale także mieszkańcach Łodzi. Na 9 000 metrów kwadratowych znajdą się zielone wyspy otaczające budynki, restauracje, kawiarnie, winiarnie, fitness oraz usługi. Planowany jest nawet oddział miejskiej biblioteki. Textorial Park jest pierwszym budynkiem biurowym w Polsce, który uzyskał najwyższą certyfikację ekologiczną w najnowszym systemie BREEAM International New Construction 2016.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu