gree
Wiadomości 8 kwi 2020
Zymetric
Sytuacja w branży instalacyjnej – raport marzec 2020

W drugiej połowie marca br. ponad 200 Klientów Zymetric Sp. z o.o. ze wszystkich rejonów Polski poświęciło kilka minut swojego cennego czasu, aby podzielić się z nami swoją aktualną sytuacją zawodową. Nieco ponad połowa z ankietowanych pracuje bez zmian. Cieszymy się, że nasi Partnerzy przestrzegając wszelkich zasad ostrożności nie poddają się i często, mimo wielu trudności, znajdują sposoby, aby nie dać o sobie zapomnieć swoim klientom.

Ta spontaniczna akcja kontaktowania się z naszymi Kontrahentami dała też cenne informacje na temat aktualnego zainteresowania klimatyzacją. Wyniki z ankiety przedstawiają się następująco:

Ponad połowa firm pracuje bez zmian.

 

Mimo aktualnej sytuacji łącznie zapytania otrzymuje aż 62% klientów.

Ponad 82% dalej wykonuje montaże.

Podsumowując powyższe wyniki i jednocześnie odnosząc się do relacji z przeprowadzonych rozmów - większość naszych Klientów realizuje zlecenia umówione przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, a tylko w niewielkim stopniu zleceniodawcy przekładają montaże na poświąteczny okres.

Brak nowych zamówień na klimatyzację (49%), czy też zapytań (38%) – jak podają nasi rozmówcy – to nie tylko wynik pandemii, która w większości firm wpłynęła na przeorganizowanie budżetów, ale to też pogoda niesprzyjająca do zainteresowania się klimatyzacją i po prostu wcześniejsze odpowiednie zaopatrzenie się Klientów w sprzęt, który w ich magazynach czeka na realizację.

Ogromnie cieszy fakt, że część naszych Partnerów zdecydowanie podkreśla, iż nie odczuwa, by dana sytuacja w kraju negatywnie wpłynęła na funkcjonowanie firmy, ponieważ chęć zakończenia pilnych tematów wiąże się z ogromem pracy.

Dziękujemy za zaufanie i udział w ankiecie. Aktualną sytuację będziemy monitorować na bieżąco. Zachęcamy też do śledzenia wyników z kolejnych ankiet.

Wyniki ankiety telefonicznej przeprowadzonej w marcu 2020 roku wśród firm instalacyjnych współpracujących z Zymetric Sp. z o.o.

Tagi: ZYMETRIC Midea
Zymetric