Wiadomości 21 sty
Studenci zaprojektowali wnętrza akademika w Krakowie

Zakończono drugą edycję konkursu architektonicznego „Dormitorium. Studencka Jednostka Mieszkalna”, w którym należało zaprojektować mieszkanie dla jednej lub czterech osób w Livinn Kraków. Zwyciężył projekt Wioletty Nowak i Szymona Bierówki.

Organizatorami konkursu są Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Golub GetHouse, inwestor akademika Livinn Kraków, powstającego w ramach rewitalizacji i modernizacji budynku po zakładach Telpod. W każdym z trzech etapów konkursu uczestnicy mają za zadnie zaprojektować określone przestrzenie w Livinn Kraków. W pierwszej edycji - jednostkę mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej, w drugiej, właśnie zakończonej, w której pierwsze miejsce zdobyli Wioletta Nowak i Szymon Bierówka, - 1- lub 4-osobowe mieszkanie. Ostatnia, wiosenna edycja będzie dotyczyła części wspólnych akademika.

W akademiku Livinn Kraków znajdzie się 290 jednostek mieszkalnych o różnej konfiguracji (od 1 do 4 pokoi), przeznaczonych dla 713 studentów. Każda z jednostek – w pełni umeblowana – będzie posiadała pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. W budynku znajdą się także specjalnie zaaranżowane przestrzenie do nauki indywidualnej i grupowej, strefa gier i rozrywki, sala kinowa, pokój do jogi, siłownia, rowerownia oraz pralnia. Na terenie obiektu zostanie zaaranżowany również wewnętrzny ogród ze strefą relaksu. W ogólnodostępnej części przewidziano sklep, drogerię, restaurację i kawiarnię na parterze oraz taras.

Livinn Kraków jest projektem realizowanym przez Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą inwestycyjną CA Ventures International. Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiada krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria, a generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na lato 2019 r., a obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift