Wiadomości 17 sie
Structure Capital planuje rewitalizację w Poznaniu

Fundusz private equity Structure Capital, właściciel dwóch poznańskich kamienic w obrębie Starego Miasta, zapowiada ich rewitalizację. Spółka wybrała już pracownię architektoniczną i negocjuje z miastem ostateczny kształt inwestycji.

W czasie działań wojennych w 1945 r. prawie całkowicie zniszczona została staromiejska część Poznania, w tym Szpital Miejski im. Józefa Strusia. Budynek z 1910 r. przy Podgórnej 7, będący częścią szpitala, nie odzyskał już przedwojennego charakteru. Kamienicę poddano odbudowie w okresie powojennym, ale nie odtworzono narożnych wykuszy, balkonów, boniowania ścian.

Structure Capital na przełomie 2016 i 2017 r. odkupił budynek przy ulicy Podgórnej 7 od Verity Development – firmy, która w 2006 r. nabyła nieruchomość w Poznaniu oraz innych centrach polskich miast, wydając 1 mld złotych na polskim rynku. Inwestycja przy Podgórnej 7, mimo uzyskanych wówczas pozwoleń na budowę, straciła szansę na rewitalizację. Dostrzegając potencjał tego terenu Structure Capital dokupił nieruchomość przy ulicy Podgórnej 9.

Do współpracy przy realizacji inwestycji przy Podgórnej 7 i 9 wyłoniono poznańskie biuro architektoniczne Easst Architects. W planach jest udostępnienie mieszkańcom i turystom znajdującej się na jej terenie zabytkowej baszty. Ze względu na toczące się rozmowy z przedstawicielami miasta inwestor nie zdradza na razie więcej szczegółów dotyczących inwestycji.

Structure Capital to zamknięty fundusz private equity, skoncentrowany na kompleksowym rozwoju nieruchomości w centrach największych polskich miast. Każdy projekt prowadzony jest kompleksowo – od fazy projektowej, poprzez wykonanie do pełnej komercjalizacji.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny

22 paź 1
Wiadomości Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny
Gregory
Gregory
Brawo za inicjatywe. Widac machina ruszyła. Na dniach przeciez tez wyszla informacja o green way'u i nowym inwestorze EBI dzieki ktoremu w... - 27 paź