Wiadomości 26 kwi 2022
AUX
Sterylizacja UV w klimatyzatorach AUX Q-Smart

Nowoczesne systemy klimatyzacji opracowywane w oparciu o najnowsze osiągnięcia naukowe w laboratoriach na całym świecie produkowane są z myślą o środowisku naturalnym i zdrowiu człowieka. Współczesne potrzeby świata i rosnące wymagania użytkowników sprawiają, że klimatyzatory stały się urządzeniami wielofunkcyjnymi, które poza chłodzeniem i grzaniem mają zapewniać czyste i zdrowe powietrze, energooszczędność i najwyższy komfort użytkowania. Grupa AUX, która jest jednym z czołowych producentów klimatyzacji, w swoich centrach rozwojowo-badawczych opracowuje opatentowane technologie i ciągle udoskonala swoje produkty.

Oferta produktowa klimatyzatorów pokojowych AUX została wzbogacona o kolejne 3 modele: Q-Smart, Q-Smart Premium oraz Q-Smart Premium Grey. Wszystkie modele wyróżniają się ciekawą stylistyką oraz niezwykle bogatym wachlarzem funkcji. Dwa nowe modele: klimatyzatory Q-Smart oraz Q-Smart Premium posiadają wyjątkową funkcję sterylizacji UV, która jest nieocenionym i niezwykle skutecznym sprzymierzeńcem w walce z wirusami i bakteriami.

Dezynfekcja promieniowaniem UVC to nowoczesna metoda coraz częściej wykorzystywana w walce z bakteriami, wirusami i pierwotniakami. Lampy bakteriobójcze to szczególny typ oświetlenia wytwarzający promieniowanie UV. Odkażanie promieniowaniem ultrafioletowym ma na celu zapobieganie rozmnażaniu się mikroorganizmów poprzez rozkładanie niektórych wiązań chemicznych i mieszaniu struktury DNA, RNA i białek. Ujmując to w prosty sposób – dezynfekcja promieniowaniem UVC polega na niszczeniu DNA wirusów i bakterii. Skuteczność w przypadku klimatyzatorów AUX Q-Smarty wynosi aż 97%.

Choroby alergiczne dotykają coraz więcej ludzi i szacuje się, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób we współczesnym świecie zachodnim. Liczby są zatrważające – w przybliżeniu na alergie cierpi aż 1,3 miliarda ludzi. 50% Europejczyków wykazuje tendencje do rozwoju alergii. Alergia to choroba układu odpornościowego, dlatego nie można jej lekceważyć. Decydując się na zakup klimatyzatora warto przeanalizować jakie funkcje prozdrowotne posiada urządzenie. Dwa nowe modele AUX, które dołączyły do oferty w tym sezonie – Q-Smart Premium i Q-Smart Premium Grey to doskonały wybór dla alergików oraz osób wrażliwych na zanieczyszczenia.