Wiadomości 30 lip
Startuje budowa City Logistics Warsaw I

Panattoni Europe rozpoczął budowę City Logistics Warsaw I o planowanej powierzchni 26 tys. mkw. Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję odbyło się 25 lipca 2018 r. Pierwsi najemcy to Frisco.pl oraz Grupa KGL. Zakończenie prac budowlanych i przekazanie obiektu planowane jest na październik br.

Panattoni Europe rozwija City Logistics Parks. Deweloper rozpoczął budowę City Logistics Warsaw I, czwartej już realizacji konceptu. Inwestycja o planowanej powierzchni 26 tys. mkw. jest zlokalizowana w przemysłowej części warszawskich Bielan, przy ul. Estrady.. Pierwsi najemcy to supermarket internetowy – Frisco.pl, który zajmie powierzchnię 11 tys. mkw. oraz producent opakowań do żywności - firma Marcato, należąca do Grupy KGL. W przypadku drugiego najemcy, wynajęta powierzchnia przeznaczona zostanie na magazyn, obsługujący zakład produkcyjny firmy, który znajduje się w sąsiedztwie powstającego City Logistics Warsaw I.

Cały obiekt wyposażony będzie w oświetlenie LED, zaś powierzchnia najmu Frisco.pl poddana zostanie wdrożeniu systemu HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) - Systemowi Analizy Zagrożeń Krytycznych Punktów Kontroli. Na potrzeby najemców inwestycja będzie wyposażona również w rampy dla samochodów dostawczych, bramy wjazdowe z poziomu 0, doki przeładunkowe oraz parking na ok. 200 miejsc postojowych.

Przedstawiciele obu firm wspólnie z deweloperem i władzami miejskimi uroczyście zainaugurowali budowę inwestycji. Zakończenie prac budowalnych i przekazanie obiektu najemcom planowane jest na październik br.

City Logistics Warsaw I jest czwartą inwestycją dewelopera w Polsce w ramach konceptu City Logistics Parks. Pozostałe - City Logistics Wrocław I, Łódź I oraz Warsaw Airport są w trakcie realizacji.

- Koncept City Logistics Parks jest naturalnym i niezbędnym krokiem dostosowującym rynek obiektów przemysłowych do oczekiwań klientów i ich konsumentów. Najnowsza oferta Panattoni jest realizowana na terenie Europy i wpisuje się w etap „ostatniej mili” dedykowanej głównie procesom zamówień internetowych” i dodaje „Jeszcze w tym roku zrealizujemy ok. 150 000 m kw. w ramach tego konceptu skupiając się na rynku w Polsce. Rozszerzenie oferty o obiekty zlokalizowane w granicach miast w Niemczech, w Wielkiej Brytanii i w Czechach planujemy na przełom 2018/2019 roku, przeznaczając na to rocznie 400 mln euro, co w perspektywie najbliższych 3 lat wyniesie 1,2 miliarda euro - podkreśla Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny

22 paź 1
Wiadomości Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny
Gregory
Gregory
Brawo za inicjatywe. Widac machina ruszyła. Na dniach przeciez tez wyszla informacja o green way'u i nowym inwestorze EBI dzieki ktoremu w... - 27 paź