Wiadomości 15 lis
Startuje budowa 140-metrowej wieży Generation Park

Spółka biurowa Skanska rusza z realizacją trzeciego, najwyższego etapu budowy kompleksu Generation Park w Warszawie. Sięgający 140 metrów budynek dostarczy 47 000 mkw. powierzchni biurowej.

Generation Park Y to trzeci, najwyższy budynek wieńczący kompleks Skanska powstający przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Będzie miał 38 kondygnacji nadziemnych i 4 piętra podziemnego parkingu. Dostarczy on niemal 47 000 mkw. powierzchni biurowej, 323 miejsc parkingowych dla samochodów i 185 miejsc rowerowych. Najemcy będą mieli do dyspozycji sześć powierzchni typu sky-office, zlokalizowanych na różnych piętrach. Na 35 piętrze, czyli na wysokości 127 metrów nad poziomem ulicy, powstanie zielony taras na z widokiem na centrum Warszawy. Planowany termin oddania biurowca do użytku to pierwszy kwartał 2021 roku.

Projekt architektoniczny budynku przygotowała warszawska pracownia JEMS Architekci. - Od początku formułowania założeń projektu Generation Park bardzo dużo uwagi poświęciliśmy kwestiom jakości przestrzeni publicznej: stworzeniu miejskiego skweru, pasażu pieszego, który pozwoli na przechodzenie od strony Ronda Daszyńskiego w kierunku ulicy Grzybowskiej. W ramach “oswajania” projektu z miastem, na wolnym od zabudowy fragmencie działki w cieniu rosnących drzew, udało się zaaranżować zalążek miejskiego placyku, miejsca gdzie można zatrzymać się na chwilę by z kubkiem kawy “odpocząć w biegu”. Mamy nadzieję, że ten nastrój uda nam się przenieść do powstających w tym miejscu budynków - mówi Paweł Majkusiak z pracowni JEMS Architekci.

- Generation Park Y to nasz pierwszy w Polsce wysokościowy biurowiec. W planie na najbliższe lata mamy kolejne, jak np. Spark A czy Warsaw One, który powstanie przy Rondzie ONZ - mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający w spółce biurowej Skanska.

Kompleks Generation Park to największa inwestycja Skanska w Warszawie, która w sumie zaoferuje 84 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Projekt obejmuje zieloną przestrzeń między budynkami, zastosowanie zielonego betonu oczyszczającego powietrze, oraz ule dające schronienie miejskim pszczołom, które powstaną na trzech dachach kompleksu.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu