Wiadomości 24 wrz
Spółka Sunly zwiększa swój zasięg poprzez uruchomienie elektrowni słonecznych w Polsce

fot. Sunly Poland

Sunly, spółka z sektora źródeł odnawialnych, zawarła umowy z zamiarem zwiększenia swojego zasięgu poprzez uruchomienie elektrowni słonecznych w Polsce. Spółka kupiła 9 projektów na elektrownie słoneczne o łącznej mocy 9 MW. Większość elektrowni będzie znajdować się w zachodniej Polsce, blisko granicy z Niemcami.

Tadas Navickas, dyrektor krajowy Sunly na Litwie i w Polsce, powiedział, że spółka wchodzi w fazę szybkiego rozwoju. „Z początkiem czerwca kupiliśmy siedem polskich projektów na farmy solarne, który obecnie realizujemy. Teraz kupiliśmy jeszcze dziewięć projektów i wciąż rozglądamy się za nowymi projektami z wykorzystaniem energii słonecznej, w które moglibyśmy zainwestować” – powiedział Navickas.

Priit Lepasepp, dyrektor generalny Sunly, twierdzi, że rynek energii odnawialnej w Polsce jest bardzo korzystny dla inwestorów. „Razem z inwestorami, którzy przyczyniają się do rozwoju zielonej energii, dysponujemy doświadczonym zespołem. Cieszymy się, że możemy więcej inwestować w projekty związane z energią odnawialną w Polsce” – skomentował Lepasepp i dodał, że Sunly poszukuje zarówno inwestycji realizowanych od podstaw, jak i już w fazie realizacji, które zakładają wykorzystanie energii odnawialnej.

Sunly jest spółką z sektora źródeł odnawialnych, która realizuje inwestycje w Polsce, Estonii Finlandii i na Litwie. Spółka posiada również portfolio bogate w start-upy w Estonii, które specjalizują się w energii odnawialnej i elektryfikacją.

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście